2008 Gilmour Invitational - Blue Division II, III Boys

Print Logo image

2008 Gilmour Invitational Blue D II III Boys

Gilmour Academy

Sep. 26, 2008

72 DEG, OVERCAST
Results by GOPHER RUNNING

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual or team.

 
        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME     PACE        TEAM         
 
Top

 

    1     1  Cody Chabola, 12           16:16.0    5:15  Edgewood            

    2     2  Greg Jantzen, 11           16:24.0    5:17  University School   

    3     3  Nick Gliha, 10             16:29.0    5:19  Trinity             

    4     4  Eric Rupe, 11              16:32.0    5:20  Maplewood           

    5     5  Tommy Eldridge, 11         16:44.0    5:24  Rocky River         

    6     6  Michael Rusnaczyk, 10      16:44.0    5:24  Independence        

    7     7  Eric Stoddard, 10          16:46.0    5:25  Rocky River          

    8     8  Thomas Butryn, 11          16:47.0    5:25  Edgewood            

    9     9  Ryan Polman, 9             16:47.0    5:25  Independence        

   10    10  Tom Bottorff, 11           16:52.0    5:26  Maplewood           

   11    11  Bart Merkel, 11            17:06.0    5:31  Gilmour Academy     

   12    12  Preston Hoge, 12           17:16.0    5:34  Gilmour Academy     

   13    13  Dan Weiss, 12              17:16.0    5:34  Beachwood           

   14    14  Danny Hare, 10             17:19.0    5:35  Edgewood            

   15    15  Aaron Harrison, 11         17:22.0    5:36  Maplewood           

   16    16  Danny Kempf, 12            17:22.0    5:36  Ontario             

   17    17  Jonathan Brachna, 11       17:25.0    5:37  University School   

   18    18  Michael Dober, 9           17:26.0    5:37  Benedictine         

   19    19  Coilin Richards, 12        17:27.0    5:38  Rocky River         

   20    20  Brandon Jackson, 11        17:28.0    5:38  University School   

   21    21  Evan Cochran, 12           17:30.0    5:39  Ontario             

   22    22  Joe F. Davis, 11           17:30.0    5:39  Ontario             

   23    23  Allison Grace, 10          17:35.0    5:40  Walsh Jesuit        

   24    24  Jim Simoncic, 12           17:37.0    5:41  Benedictine         

   25    25  Ian Mullenhour, 10         17:39.0    5:42  Hawken              

   26    26  Steven Pryatel, 11         17:41.0    5:42  Gilmour Academy     

   27    27  Martin Russ, 11            17:44.0    5:43  Rocky River         

   28    28  Alex Wertheim, 11          17:48.0    5:45  Beachwood           

   29    29  Jack Stanovsek, 9          17:49.0    5:45  N D -Cath. Latin    

   30    30  Zach Skoczen, 11           17:50.0    5:45  Independence        

   31    31  Brett Neutzling, 10        17:52.0    5:46  Ontario             

   32    32  Sam Wyand, 11              17:52.0    5:46  Edgewood            

   33    33  Evan Weiss, 12             17:54.0    5:46  Beachwood            

   34    34  A J. Grayson, 11           17:58.0    5:48  Maplewood           

   35    35  Kyle Sharp, 12             18:00.0    5:48  Bay                 

   36    36  Kenny Bazydlo, 11          18:00.0    5:48  Rocky River         

   37    37  Rob Morel, 10              18:02.0    5:49  Trinity             

   38    38  Dallas Bright, 9           18:05.0    5:50  Maplewood           

   39    39  Travis Dickey, 9           18:05.0    5:50  Edgewood            

   40    40  Seth Shill, 10             18:08.0    5:51  Hawken              

   41    41  James Miller, 10           18:09.0    5:51  Gilmour Academy     

   42    42  Luke Orth, 12              18:11.0    5:52  Maplewood           

   43    43  Cory Stockard, 10          18:12.0    5:52  Walsh Jesuit        

   44    44  Mike Aquilla, 10           18:14.0    5:53  N D -Cath. Latin    

   45    45  Tyler Kukurza, 12          18:15.0    5:53  Walsh Jesuit        

   46    46  Dan Kuerbitz, 10           18:15.0    5:53  Benedictine         

   47    47  Nathan Babb, 10            18:15.0    5:53  Trinity             

   48    48  Isaiah Watts, 9            18:16.0    5:54  Beachwood           

   49    49  James Meholic, 12          18:17.0    5:54  Holy Name           

   50    50  Gregg Kirk, 11             18:19.0    5:55  Edgewood            

   51    51  Sean McCafferty, 12        18:20.0    5:55  Holy Name           

   52    52  Mark Chase, 10             18:21.0    5:55  Holy Name           

   53    53  Tyler Kirby, 10            18:22.0    5:55  University School   

   54    54  Alex Rokakis, 10           18:24.0    5:56  Rocky River         

   55    55  Matt Windahl, 11           18:26.0    5:57  Bay                 

   56    56  Geoff Neuman, 12           18:26.0    5:57  West Geauga         

   57    57  Eric Godbey, 10            18:26.0    5:57  Trinity             

   58    58  Philip Lutz, 11            18:27.0    5:57  Walsh Jesuit        

   59    59  Drew Leibfritz, 11         18:27.0    5:57  Ontario              

   60    60  Pat Sinko, 12              18:27.0    5:57  Trinity             

   61    61  Spencer Boggs, 10          18:28.0    5:57  Ontario             

   62    62  Mike Tadaj, 12             18:28.0    5:57  West Geauga         

   63    63  Morgan Hake, 9             18:31.0    5:58  Maplewood           

   64    64  Luke Sterle, 12            18:31.0    5:58  Bay                 

   65    65  Louis Sharpnack, 12        18:32.0    5:59  N D -Cath. Latin    

   66    66  Sam Swartz, 12             18:33.0    5:59  Rocky River         

   67    67  Philip Schiavone, 10       18:33.0    5:59  Beachwood           




Pace: 6:00 | Top



   68    68  Connor Musarra, 10         18:35.0    6:00  Hawken               
   69    69  Kevin Vargo, 10            18:36.0    6:00  Gilmour Academy      
   70    70  Joe Simpson, 10            18:37.0    6:00  Walsh Jesuit         
   71    71  Matthew Chojnacki, 9       18:37.0    6:00  Walsh Jesuit         
   72    72  George Voros, 11           18:37.0    6:00  Walsh Jesuit         
   73    73  Sam Ruddock, 10            18:37.0    6:00  University School    
   74    74  Matthew Banchek, 11        18:38.0    6:01  Beachwood            
   75    75  Phil King, 12              18:38.0    6:01  Benedictine          
   76    76  Kyle Nickel, 12            18:42.0    6:02  Bay                  
   77    77  Wade Clark, 10             18:43.0    6:02  Fairview Park        
   78    78  Jacob Schreibman, 11       18:43.0    6:02  Bay                  
   79    79  Justin Koeth, 9            18:43.0    6:02  Independence         
   80    80  Brian Hom, 9               18:48.0    6:04  Fairview Park        
   81    81  Rory Eustace, 12           18:49.0    6:04  N D -Cath. Latin     
   82        Billy Helbling, 12         18:51.0    6:05  Walsh Jesuit         
   83    82  Dan Gens, 10               18:55.0    6:06  Hawken               
   84    83  Danny DiMarino, 10         18:55.0    6:06  Holy Name            
   85    84  Daniel Skrodzki, 10        18:56.0    6:06  Holy Name            
   86    85  Dave Skursha, 9            19:00.0    6:08  N D -Cath. Latin     
   87        Jake Berg, 11              19:00.0    6:08  Maplewood            
   88    86  Jarred Wilhite, 12         19:01.0    6:08  Benedictine          
   89    87  Matt Sundberg, 12          19:01.0    6:08  Fairview Park        
   90    88  C J. Farnham, 11           19:04.0    6:09  Bay                  
   91    89  James Keene, 11            19:05.0    6:09  Gilmour Academy      
   92    90  Nick Baumgarten, 11        19:07.0    6:10  West Geauga          
   93    91  Will Moore, 9              19:08.0    6:10  University School    
   94    92  Michael Patacca, 10        19:10.0    6:11  Benedictine          
   95    93  Robert Caswell, 10         19:11.0    6:11  Benedictine          
   96    94  Joe Pasini, 11             19:13.0    6:12  Fairview Park        
   97    95  Brady Boyce, 10            19:13.0    6:12  Ontario              
   98    96  David Andersen, 9          19:15.0    6:13  University School    
   99    97  Vince Crews, 11            19:16.0    6:13  N D -Cath. Latin     
  100    98  Gavin Hensley, 11          19:21.0    6:15  Hawken               
  101        Dan Wagner, 11             19:22.0    6:15  Maplewood            
  102        Ben Moser, 11              19:27.0    6:16  Maplewood            
  103    99  Trevor Alexander, 12       19:33.0    6:18  Orange               
  104   100  Ryan Schroeder, 9          19:33.0    6:18  Trinity              
  105   101  Brad Voyten, 9             19:36.0    6:19  Independence         
  106   102  Travis Salvati, 10         19:37.0    6:20  Hawken               
  107   103  Aaron Friedman, 9          19:38.0    6:20  Beachwood            
  108   104  Frank Calovini, 11         19:39.0    6:20  Holy Name            
  109   105  Ryan Fitzgerald, 12        19:41.0    6:21  Orange               
  110   106  Matt Notarberardino, 12    19:44.0    6:22  Bay                  
  111   107  Pat Neuman, 9              19:44.0    6:22  West Geauga          
  112   108  Alex Harrison, 10          19:45.0    6:22  Hawken               
  113   109  Russell King, 10           19:48.0    6:23  Orange               
  114   110  Cory Wunderle, 10          19:49.0    6:24  Trinity              
  115   111  Nick Wolfhope, 10          19:51.0    6:24  West Geauga          
  116   112  Peter Grunawalt, 12        19:53.0    6:25  West Geauga          
  117   113  Mike Arnold, 11            19:57.0    6:26  Fairview Park        
  118   114  Sam Sharpnack, 9           20:04.0    6:28  N D -Cath. Latin     
  119   115  Phillip Scheanon, 9        20:06.0    6:29  Edgewood             
  120   116  Pat Cunningham, 12         20:11.0    6:31  Orange               
  121   117  Chris Macias, 11           20:15.0    6:32  Orange               
  122   118  Ben Loughridge, 12         20:21.0    6:34  Orange               
  123   119  Culin Brinning, 9          20:53.0    6:44  West Geauga          
  124   120  James Klosz, 9             21:04.0    6:48  Holy Name            
  125   121  Bryan Scotton, 12          21:13.0    6:51  Independence         
  126   122  Marty Kurkul, 12           21:23.0    6:54  Independence         
  127   123  Ken Ginsburg, 11           21:35.0    6:58  Orange               
 
PLACE TEAM              POINTS  PLACES OF FINISHERS        AVG. TIME SPREAD
 
 1* Edgewood                94   1   8  14  32  39  50 115  17:15.8  1:49.0
 2* Rocky River             94   5   7  19  27  36  54  66  17:20.2  1:16.0
  3 Maplewood              101   4  10  15  34  38  42  63  17:21.8  1:33.0
  4 Ontario                149  16  21  22  31  59  61  95  17:44.2  1:05.0
  5 Gilmour Academy        159  11  12  26  41  69  89      17:45.6  1:30.0
  6 University School      165   2  17  20  53  73  91  96  17:39.2  2:13.0
  7 Beachwood              189  13  28  33  48  67  74 103  17:57.4  1:17.0
  8 Trinity                204   3  37  47  57  60 100 110  17:55.8  1:58.0
  9 Independence           225   6   9  30  79 101 121 122  17:56.0  2:52.0
 10 Walsh Jesuit           239  23  43  45  58  70  71  72  18:13.2  1:02.0
 11 Benedictine            249  18  24  46  75  86  92  93  18:11.4  1:35.0
 12 N D -Cath. Latin       304  29  44  65  81  85  97 114  18:28.8  1:11.0
 13 Bay                    308  35  55  64  76  78  88 106  18:28.4  0:43.0
 14 Hawken                 313  25  40  68  82  98 102 108  18:31.6  1:42.0
 15 Holy Name              319  49  51  52  83  84 104 120  18:33.8  0:39.0
 16 West Geauga            426  56  62  90 107 111 112 119  19:07.2  1:25.0
 17 Fairview Park          451  77  80  87  94 113          19:08.4  1:14.0
 18 Orange                 546  99 105 109 116 117 118 123  19:53.6  0:42.0
Individuals
 PLACE          FINISHER          TIME     PACE
 
 
1*. Edgewood
    1  Cody Chabola, 12           16:16.0    5:15
    8  Thomas Butryn, 11          16:47.0    5:25
   14  Danny Hare, 10             17:19.0    5:35
   32  Sam Wyand, 11              17:52.0    5:46
   39  Travis Dickey, 9           18:05.0    5:50
   50  Gregg Kirk, 11             18:19.0    5:55
  115  Phillip Scheanon, 9        20:06.0    6:29
Total Time = 1:26:19.0     Total Places = 94
 
2*. Rocky River
    5  Tommy Eldridge, 11         16:44.0    5:24
    7  Eric Stoddard, 10          16:46.0    5:25
   19  Coilin Richards, 12        17:27.0    5:38
   27  Martin Russ, 11            17:44.0    5:43
   36  Kenny Bazydlo, 11          18:00.0    5:48
   54  Alex Rokakis, 10           18:24.0    5:56
   66  Sam Swartz, 12             18:33.0    5:59
Total Time = 1:26:41.0     Total Places = 94
 
3. Maplewood
    4  Eric Rupe, 11              16:32.0    5:20
   10  Tom Bottorff, 11           16:52.0    5:26
   15  Aaron Harrison, 11         17:22.0    5:36
   34  A J. Grayson, 11           17:58.0    5:48
   38  Dallas Bright, 9           18:05.0    5:50
   42  Luke Orth, 12              18:11.0    5:52
   63  Morgan Hake, 9             18:31.0    5:58
Total Time = 1:26:49.0     Total Places = 101
 
4. Ontario
   16  Danny Kempf, 12            17:22.0    5:36
   21  Evan Cochran, 12           17:30.0    5:39
   22  Joe F. Davis, 11           17:30.0    5:39
   31  Brett Neutzling, 10        17:52.0    5:46
   59  Drew Leibfritz, 11         18:27.0    5:57
   61  Spencer Boggs, 10          18:28.0    5:57
   95  Brady Boyce, 10            19:13.0    6:12
Total Time = 1:28:41.0     Total Places = 149
 
5. Gilmour Academy
   11  Bart Merkel, 11            17:06.0    5:31
   12  Preston Hoge, 12           17:16.0    5:34
   26  Steven Pryatel, 11         17:41.0    5:42
   41  James Miller, 10           18:09.0    5:51
   69  Kevin Vargo, 10            18:36.0    6:00
   89  James Keene, 11            19:05.0    6:09
Total Time = 1:28:48.0     Total Places = 159
 
6. University School
    2  Greg Jantzen, 11           16:24.0    5:17
   17  Jonathan Brachna, 11       17:25.0    5:37
   20  Brandon Jackson, 11        17:28.0    5:38
   53  Tyler Kirby, 10            18:22.0    5:55
   73  Sam Ruddock, 10            18:37.0    6:00
   91  Will Moore, 9              19:08.0    6:10
   96  David Andersen, 9          19:15.0    6:13
Total Time = 1:28:16.0     Total Places = 165
 
7. Beachwood
   13  Dan Weiss, 12              17:16.0    5:34
   28  Alex Wertheim, 11          17:48.0    5:45
   33  Evan Weiss, 12             17:54.0    5:46
   48  Isaiah Watts, 9            18:16.0    5:54
   67  Philip Schiavone, 10       18:33.0    5:59
   74  Matthew Banchek, 11        18:38.0    6:01
  103  Aaron Friedman, 9          19:38.0    6:20
Total Time = 1:29:47.0     Total Places = 189
 
8. Trinity
    3  Nick Gliha, 10             16:29.0    5:19
   37  Rob Morel, 10              18:02.0    5:49
   47  Nathan Babb, 10            18:15.0    5:53
   57  Eric Godbey, 10            18:26.0    5:57
   60  Pat Sinko, 12              18:27.0    5:57
  100  Ryan Schroeder, 9          19:33.0    6:18
  110  Cory Wunderle, 10          19:49.0    6:24
Total Time = 1:29:39.0     Total Places = 204
 
9. Independence
    6  Michael Rusnaczyk, 10      16:44.0    5:24
    9  Ryan Polman, 9             16:47.0    5:25
   30  Zach Skoczen, 11           17:50.0    5:45
   79  Justin Koeth, 9            18:43.0    6:02
  101  Brad Voyten, 9             19:36.0    6:19
  121  Bryan Scotton, 12          21:13.0    6:51
  122  Marty Kurkul, 12           21:23.0    6:54
Total Time = 1:29:40.0     Total Places = 225
 
10. Walsh Jesuit
   23  Allison Grace, 10          17:35.0    5:40
   43  Cory Stockard, 10          18:12.0    5:52
   45  Tyler Kukurza, 12          18:15.0    5:53
   58  Philip Lutz, 11            18:27.0    5:57
   70  Joe Simpson, 10            18:37.0    6:00
   71  Matthew Chojnacki, 9       18:37.0    6:00
   72  George Voros, 11           18:37.0    6:00
Total Time = 1:31:06.0     Total Places = 239
 
11. Benedictine
   18  Michael Dober, 9           17:26.0    5:37
   24  Jim Simoncic, 12           17:37.0    5:41
   46  Dan Kuerbitz, 10           18:15.0    5:53
   75  Phil King, 12              18:38.0    6:01
   86  Jarred Wilhite, 12         19:01.0    6:08
   92  Michael Patacca, 10        19:10.0    6:11
   93  Robert Caswell, 10         19:11.0    6:11
Total Time = 1:30:57.0     Total Places = 249
 
12. N D -Cath. Latin
   29  Jack Stanovsek, 9          17:49.0    5:45
   44  Mike Aquilla, 10           18:14.0    5:53
   65  Louis Sharpnack, 12        18:32.0    5:59
   81  Rory Eustace, 12           18:49.0    6:04
   85  Dave Skursha, 9            19:00.0    6:08
   97  Vince Crews, 11            19:16.0    6:13
  114  Sam Sharpnack, 9           20:04.0    6:28
Total Time = 1:32:24.0     Total Places = 304
 
13. Bay
   35  Kyle Sharp, 12             18:00.0    5:48
   55  Matt Windahl, 11           18:26.0    5:57
   64  Luke Sterle, 12            18:31.0    5:58
   76  Kyle Nickel, 12            18:42.0    6:02
   78  Jacob Schreibman, 11       18:43.0    6:02
   88  C J. Farnham, 11           19:04.0    6:09
  106  Matt Notarberardino, 12    19:44.0    6:22
Total Time = 1:32:22.0     Total Places = 308
 
14. Hawken
   25  Ian Mullenhour, 10         17:39.0    5:42
   40  Seth Shill, 10             18:08.0    5:51
   68  Connor Musarra, 10         18:35.0    6:00
   82  Dan Gens, 10               18:55.0    6:06
   98  Gavin Hensley, 11          19:21.0    6:15
  102  Travis Salvati, 10         19:37.0    6:20
  108  Alex Harrison, 10          19:45.0    6:22
Total Time = 1:32:38.0     Total Places = 313
 
15. Holy Name
   49  James Meholic, 12          18:17.0    5:54
   51  Sean McCafferty, 12        18:20.0    5:55
   52  Mark Chase, 10             18:21.0    5:55
   83  Danny DiMarino, 10         18:55.0    6:06
   84  Daniel Skrodzki, 10        18:56.0    6:06
  104  Frank Calovini, 11         19:39.0    6:20
  120  James Klosz, 9             21:04.0    6:48
Total Time = 1:32:49.0     Total Places = 319
 
16. West Geauga
   56  Geoff Neuman, 12           18:26.0    5:57
   62  Mike Tadaj, 12             18:28.0    5:57
   90  Nick Baumgarten, 11        19:07.0    6:10
  107  Pat Neuman, 9              19:44.0    6:22
  111  Nick Wolfhope, 10          19:51.0    6:24
  112  Peter Grunawalt, 12        19:53.0    6:25
  119  Culin Brinning, 9          20:53.0    6:44
Total Time = 1:35:36.0     Total Places = 426
 
17. Fairview Park
   77  Wade Clark, 10             18:43.0    6:02
   80  Brian Hom, 9               18:48.0    6:04
   87  Matt Sundberg, 12          19:01.0    6:08
   94  Joe Pasini, 11             19:13.0    6:12
  113  Mike Arnold, 11            19:57.0    6:26
Total Time = 1:35:42.0     Total Places = 451
 
18. Orange
   99  Trevor Alexander, 12       19:33.0    6:18
  105  Ryan Fitzgerald, 12        19:41.0    6:21
  109  Russell King, 10           19:48.0    6:23
  116  Pat Cunningham, 12         20:11.0    6:31
  117  Chris Macias, 11           20:15.0    6:32
  118  Ben Loughridge, 12         20:21.0    6:34
  123  Ken Ginsburg, 11           21:35.0    6:58
Total Time = 1:39:28.0     Total Places = 546
        TEAM
 PLACE SCORE          FINISHER          TIME     PACE        TEAM         
 
Top

 

    1     1  Cody Chabola, 12           16:16.0    5:15  Edgewood            

    2     2  Greg Jantzen, 11           16:24.0    5:17  University School   

    3     3  Nick Gliha, 10             16:29.0    5:19  Trinity             

    4     4  Eric Rupe, 11              16:32.0    5:20  Maplewood           

    5     5  Tommy Eldridge, 11         16:44.0    5:24  Rocky River         

    6     6  Michael Rusnaczyk, 10      16:44.0    5:24  Independence        

    7     7  Eric Stoddard, 10          16:46.0    5:25  Rocky River         

    8     8  Thomas Butryn, 11          16:47.0    5:25  Edgewood            

    9     9  Ryan Polman, 9             16:47.0    5:25  Independence         

   10    10  Tom Bottorff, 11           16:52.0    5:26  Maplewood           

   11    11  Bart Merkel, 11            17:06.0    5:31  Gilmour Academy     

   12    12  Preston Hoge, 12           17:16.0    5:34  Gilmour Academy     

   13    13  Dan Weiss, 12              17:16.0    5:34  Beachwood           

   14    14  Danny Hare, 10             17:19.0    5:35  Edgewood            

   15    15  Aaron Harrison, 11         17:22.0    5:36  Maplewood           

   16    16  Danny Kempf, 12            17:22.0    5:36  Ontario             

   17    17  Jonathan Brachna, 11       17:25.0    5:37  University School   

   18    18  Michael Dober, 9           17:26.0    5:37  Benedictine         

   19    19  Coilin Richards, 12        17:27.0    5:38  Rocky River         

   20    20  Brandon Jackson, 11        17:28.0    5:38  University School   

   21    21  Evan Cochran, 12           17:30.0    5:39  Ontario             

   22    22  Joe F. Davis, 11           17:30.0    5:39  Ontario              

   23    23  Allison Grace, 10          17:35.0    5:40  Walsh Jesuit        

   24    24  Jim Simoncic, 12           17:37.0    5:41  Benedictine         

   25    25  Ian Mullenhour, 10         17:39.0    5:42  Hawken              

   26    26  Steven Pryatel, 11         17:41.0    5:42  Gilmour Academy     

   27    27  Martin Russ, 11            17:44.0    5:43  Rocky River         

   28    28  Alex Wertheim, 11          17:48.0    5:45  Beachwood           

   29    29  Jack Stanovsek, 9          17:49.0    5:45  N D -Cath. Latin    

   30    30  Zach Skoczen, 11           17:50.0    5:45  Independence        

   31    31  Brett Neutzling, 10        17:52.0    5:46  Ontario             

   32    32  Sam Wyand, 11              17:52.0    5:46  Edgewood            

   33    33  Evan Weiss, 12             17:54.0    5:46  Beachwood           

   34    34  A J. Grayson, 11           17:58.0    5:48  Maplewood           

   35    35  Kyle Sharp, 12             18:00.0    5:48  Bay                  

   36    36  Kenny Bazydlo, 11          18:00.0    5:48  Rocky River         

   37    37  Rob Morel, 10              18:02.0    5:49  Trinity             

   38    38  Dallas Bright, 9           18:05.0    5:50  Maplewood           

   39    39  Travis Dickey, 9           18:05.0    5:50  Edgewood            

   40    40  Seth Shill, 10             18:08.0    5:51  Hawken              

   41    41  James Miller, 10           18:09.0    5:51  Gilmour Academy     

   42    42  Luke Orth, 12              18:11.0    5:52  Maplewood           

   43    43  Cory Stockard, 10          18:12.0    5:52  Walsh Jesuit        

   44    44  Mike Aquilla, 10           18:14.0    5:53  N D -Cath. Latin    

   45    45  Tyler Kukurza, 12          18:15.0    5:53  Walsh Jesuit        

   46    46  Dan Kuerbitz, 10           18:15.0    5:53  Benedictine         

   47    47  Nathan Babb, 10            18:15.0    5:53  Trinity             

   48    48  Isaiah Watts, 9            18:16.0    5:54  Beachwood            

   49    49  James Meholic, 12          18:17.0    5:54  Holy Name           

   50    50  Gregg Kirk, 11             18:19.0    5:55  Edgewood            

   51    51  Sean McCafferty, 12        18:20.0    5:55  Holy Name           

   52    52  Mark Chase, 10             18:21.0    5:55  Holy Name           

   53    53  Tyler Kirby, 10            18:22.0    5:55  University School   

   54    54  Alex Rokakis, 10           18:24.0    5:56  Rocky River         

   55    55  Matt Windahl, 11           18:26.0    5:57  Bay                 

   56    56  Geoff Neuman, 12           18:26.0    5:57  West Geauga         

   57    57  Eric Godbey, 10            18:26.0    5:57  Trinity             

   58    58  Philip Lutz, 11            18:27.0    5:57  Walsh Jesuit        

   59    59  Drew Leibfritz, 11         18:27.0    5:57  Ontario             

   60    60  Pat Sinko, 12              18:27.0    5:57  Trinity             

   61    61  Spencer Boggs, 10          18:28.0    5:57  Ontario             

   62    62  Mike Tadaj, 12             18:28.0    5:57  West Geauga         

   63    63  Morgan Hake, 9             18:31.0    5:58  Maplewood           

   64    64  Luke Sterle, 12            18:31.0    5:58  Bay                 

   65    65  Louis Sharpnack, 12        18:32.0    5:59  N D -Cath. Latin    

   66    66  Sam Swartz, 12             18:33.0    5:59  Rocky River         

   67    67  Philip Schiavone, 10       18:33.0    5:59  Beachwood           




Pace: 6:00 | Top

   68    68  Connor Musarra, 10         18:35.0    6:00  Hawken               
   69    69  Kevin Vargo, 10            18:36.0    6:00  Gilmour Academy      
   70    70  Joe Simpson, 10            18:37.0    6:00  Walsh Jesuit         
   71    71  Matthew Chojnacki, 9       18:37.0    6:00  Walsh Jesuit         
   72    72  George Voros, 11           18:37.0    6:00  Walsh Jesuit         
   73    73  Sam Ruddock, 10            18:37.0    6:00  University School    
   74    74  Matthew Banchek, 11        18:38.0    6:01  Beachwood            
   75    75  Phil King, 12              18:38.0    6:01  Benedictine          
   76    76  Kyle Nickel, 12            18:42.0    6:02  Bay                  
   77    77  Wade Clark, 10             18:43.0    6:02  Fairview Park        
   78    78  Jacob Schreibman, 11       18:43.0    6:02  Bay                  
   79    79  Justin Koeth, 9            18:43.0    6:02  Independence         
   80    80  Brian Hom, 9               18:48.0    6:04  Fairview Park        
   81    81  Rory Eustace, 12           18:49.0    6:04  N D -Cath. Latin     
   82        Billy Helbling, 12         18:51.0    6:05  Walsh Jesuit         
   83    82  Dan Gens, 10               18:55.0    6:06  Hawken               
   84    83  Danny DiMarino, 10         18:55.0    6:06  Holy Name            
   85    84  Daniel Skrodzki, 10        18:56.0    6:06  Holy Name            
   86    85  Dave Skursha, 9            19:00.0    6:08  N D -Cath. Latin     
   87        Jake Berg, 11              19:00.0    6:08  Maplewood            
   88    86  Jarred Wilhite, 12         19:01.0    6:08  Benedictine          
   89    87  Matt Sundberg, 12          19:01.0    6:08  Fairview Park        
   90    88  C J. Farnham, 11           19:04.0    6:09  Bay                  
   91    89  James Keene, 11            19:05.0    6:09  Gilmour Academy      
   92    90  Nick Baumgarten, 11        19:07.0    6:10  West Geauga          
   93    91  Will Moore, 9              19:08.0    6:10  University School    
   94    92  Michael Patacca, 10        19:10.0    6:11  Benedictine          
   95    93  Robert Caswell, 10         19:11.0    6:11  Benedictine          
   96    94  Joe Pasini, 11             19:13.0    6:12  Fairview Park        
   97    95  Brady Boyce, 10            19:13.0    6:12  Ontario              
   98    96  David Andersen, 9          19:15.0    6:13  University School    
   99    97  Vince Crews, 11            19:16.0    6:13  N D -Cath. Latin     
  100    98  Gavin Hensley, 11          19:21.0    6:15  Hawken               
  101        Dan Wagner, 11             19:22.0    6:15  Maplewood            
  102        Ben Moser, 11              19:27.0    6:16  Maplewood            
  103    99  Trevor Alexander, 12       19:33.0    6:18  Orange               
  104   100  Ryan Schroeder, 9          19:33.0    6:18  Trinity              
  105   101  Brad Voyten, 9             19:36.0    6:19  Independence         
  106   102  Travis Salvati, 10         19:37.0    6:20  Hawken               
  107   103  Aaron Friedman, 9          19:38.0    6:20  Beachwood            
  108   104  Frank Calovini, 11         19:39.0    6:20  Holy Name            
  109   105  Ryan Fitzgerald, 12        19:41.0    6:21  Orange               
  110   106  Matt Notarberardino, 12    19:44.0    6:22  Bay                  
  111   107  Pat Neuman, 9              19:44.0    6:22  West Geauga          
  112   108  Alex Harrison, 10          19:45.0    6:22  Hawken               
  113   109  Russell King, 10           19:48.0    6:23  Orange               
  114   110  Cory Wunderle, 10          19:49.0    6:24  Trinity              
  115   111  Nick Wolfhope, 10          19:51.0    6:24  West Geauga          
  116   112  Peter Grunawalt, 12        19:53.0    6:25  West Geauga          
  117   113  Mike Arnold, 11            19:57.0    6:26  Fairview Park        
  118   114  Sam Sharpnack, 9           20:04.0    6:28  N D -Cath. Latin     
  119   115  Phillip Scheanon, 9        20:06.0    6:29  Edgewood             
  120   116  Pat Cunningham, 12         20:11.0    6:31  Orange               
  121   117  Chris Macias, 11           20:15.0    6:32  Orange               
  122   118  Ben Loughridge, 12         20:21.0    6:34  Orange               
  123   119  Culin Brinning, 9          20:53.0    6:44  West Geauga          
  124   120  James Klosz, 9             21:04.0    6:48  Holy Name            
  125   121  Bryan Scotton, 12          21:13.0    6:51  Independence         
  126   122  Marty Kurkul, 12           21:23.0    6:54  Independence         
  127   123  Ken Ginsburg, 11           21:35.0    6:58  Orange               
 

Return to home page.

For result corrections please e-mail Ted Rupe.

Copyright ©2020 Gopher Running, Ted Rupe. All information kept confidential. Contact us