2009 Maplewood Invitational - Junior High Boys

Print Logo image
 
 Poland Seminary High School                                HY-TEK's Meet Manager
2009 Maplewood Invitational - 9/3/2009
Maplewood High School
                       Complete Results at: neohstrack.com                       
                              Last Completed Event                               
 
Event 1  Boys 2000 Meter Run CC
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Johnson, Bobby             8 McDonald              11:35.10    1             
  2 Morrison, Derek            7 Maplewood             12:04.20    2             
  3 Coviello, Allan            8 McDonald              12:07.50    3             
  4 Pishotti, Jerett             Lakeview              12:13.70    4             
  5 Smith, Kyle                8 LaBrae                12:24.20                  
  6 Simpson, Ronnie            8 Berkshire             12:24.90    5             
  7 Chase, David               8 Jefferson             12:28.10    6             
  8 Houser, Steven             8 Sts. John & Paul      12:37.70                  
  9 Bogard, Adam                 Lakeview              12:46.60    7             
 10 Reider, Noah                 James A. Garfield     12:50.30    8             
 11 Pelletier, David           7 Berkshire             12:50.90    9             
 12 Lininger, Andy               James A. Garfield     12:53.00   10             
 13 Coyne, Brendan             8 Gilmour Academy       12:59.80   11             
 14 Lohr, Mitch                8 Ravenna Brown         13:07.30   12             
 15 Prevot, Kyle               8 Conneaut              13:09.40   13             
 16 Rupe, Scott                8 Maplewood             13:10.90   14             
 17 Ulatowski, Alex            8 Gilmour Academy       13:11.50   15             
 18 Montagna, Chris            8 Girard                13:11.70   16             
 19 Shrock, Alex               8 Garaway               13:22.20   17             
 20 Lamer, Aaron                 Lakeview              13:25.90   18             
 21 Natoli, David              7 McDonald              13:37.30   19             
 22 Millet, Nick               8 Berkshire             13:40.50   20             
 23 Bolger, Cory                 James A. Garfield     13:41.40   21             
 24 Rice, Matt                 8 Maplewood             13:42.10   22             
 25 Misko, Zeke                7 Garaway               13:43.20   23             
 26 Miller, Loyal              8 Garaway               13:47.00   24             
 27 Rohrabaugh, Eric             Lakeview              13:47.70   25             
 28 Haake, Eric                  Lakeview              13:48.40   26             
 29 Spitler, Nate              7 Maplewood             13:53.10   27             
 30 Steffens, Spencer          8 Maplewood             13:54.60   28             
 31 Morris, Curtis             8 Jefferson             13:55.10   29             
 32 Moreheart, Caleb           7 Garaway               13:55.50   30             
 33 Yoder, Solomon             8 Maplewood             13:57.40   31             
 34 Scerba, Owen               8 Girard                13:59.30   32             
 35 Brunstetter, Austin        7 Maplewood             13:59.70   33             
 36 Marshall, Cody             8 Badger                14:02.20   34             
 37 Schoenhagen, Paul-Henry    7 Gilmour Academy       14:02.50   35             
 38 Adkins, Alex               7 Conneaut              14:03.20   36             
 39 Dyke, Ryan                 7 Gilmour Academy       14:08.20   37             
 40 Ritchie, Wayne             8 Grand Valley          14:10.10                  
 41 Yoder, Blake               7 Garaway               14:10.90   38             
 42 Kelzer, Brian              8 McDonald              14:23.40   39             
 43 Bates, Brandon             7 Badger                14:28.90   40             
 44 Kantor, Mathew             7 Jefferson             14:29.50   41             
 45 Gallatin, Rory             8 Badger                14:30.20   42             
 46 Kaniecki, Kyle             7 Berkshire             14:31.90   43             
 47 Notch, Rylan               7 Ravenna Brown         14:32.60   44             
 48 Woods, Ben                 7 Bristol               14:40.70                  
 49 Coach, Nick                7 Sts. John & Paul      14:45.70                  
 50 Gilliland, Max             8 Berkshire             14:48.20   45             
 51 Spalding, Caleb            7 Jackson-Milton        14:49.50                  
 52 Burr, Blaze                8 Jefferson             14:51.60   46             
 53 Hayden, Thomas             8 Ravenna Brown         14:52.80   47             
 54 Shafer, Nick               8 Garaway               14:54.40   48             
 55 Schlarb, Ethan             7 Garaway               14:55.20   49             
 56 Sawyer, Josiah             7 Berkshire             14:55.30   50             
 57 Buganski, Sam                James A. Garfield     14:55.50   51             
 58 Rossi, David               8 McDonald              14:56.30   52             
 59 Walker, Nate               7 Berkshire             14:58.90   53             
 60 Mannion, John              8 Conneaut              15:00.90   54             
 61 Moore, Josh                  James A. Garfield     15:01.00   55             
 62 Bevilacqua, Daniel         8 Badger                15:12.50   56             
 63 Cain, Evan                   Lakeview              15:16.00   57             
 64 Chase, Zane                8 Girard                15:16.70   58             
 65 Butler, Nate                 Lakeview              15:17.50   59             
 66 Venzor, James              7 Gilmour Academy       15:25.60   60             
 67 Woodrum, Charlie           7 Maplewood             15:27.30                  
 68 Eschman, Daniel            7 Maplewood             15:31.80                  
 69 Kacica, Storm              8 Berkshire             15:32.80                  
 70 Sabat, Ben                 7 Bristol               15:34.50                  
 71 Oblinsky, Richie           7 McDonald              15:38.50   61             
 72 Puckett, Jacob               James A. Garfield     15:39.50   62             
 73 Smith, Christian           7 McDonald              15:40.20   63             
 74 Koeth, Logan               7 Bristol               15:46.10                  
 75 Lewis, Matthew             7 Girard                15:52.40   64             
 76 White, Jarrod              8 Jefferson             15:57.20   65             
 77 Timmons, Logan             8 Berkshire             16:05.90                  
 78 VanHoose, Ben              8 Ravenna Brown         16:14.70   66             
 79 Thompson, Adam             7 Berkshire             16:18.60                  
 80 Sitko, Steve               8 Berkshire             16:20.30                  
 81 Freiling, Luke             8 Berkshire             16:21.30                  
 82 Tomko, Jacob                 Lakeview              16:31.30                  
 83 Blair, Paul                7 Girard                16:37.10   67             
 84 McClelland, Ian            8 Berkshire             16:53.30                  
 85 Dulaney, Marcus            7 Girard                17:00.40   68             
 86 Dbell, Jacob                 Lakeview              17:06.20                  
 87 Fergusen, Jeremy           7 Conneaut              17:11.20   69             
 88 Hanson, Max                7 Gilmour Academy       17:13.10   70             
 89 Yoho, Zach                   James A. Garfield     17:39.70   71             
 90 Seibert, Ryan              7 Gilmour Academy       17:48.60   72             
 91 Bookbinder, David          8 Jefferson             17:51.30   73             
 92 Asky, Cody                 7 Girard                17:51.30   74             
 93 Stanko, Nick                 Lakeview              17:59.10                  
 94 Wolanzyk, Ryan               Lakeview              18:03.60                  
 95 Priem, Tyler               7 Grand Valley          18:07.00                  
 96 Estes, Gunnar              7 LaBrae                18:09.60                  
 97 Young, Griffin               James A. Garfield     18:12.80                  
 98 Greathouse, Tyler          8 Badger                18:13.60   75             
 99 Chrin, Sam                 7 Ravenna Brown         18:27.40   76             
100 Lyons, Michael             7 Ravenna Brown         18:36.90   77             
101 Barnhart, Kyle             7 Maplewood             18:50.30                  
102 Prax, Tim                  7 Grand Valley          18:58.90                  
103 Frick, Zachary             7 Conneaut              19:08.90   78             
104 Rusk, Chris                7 Conneaut              19:13.10   79             
105 Ivey, Sam                  8 Conneaut              19:20.80   80             
106 Kuzman, David              7 Girard                19:24.50                  
107 Little, Scott              7 McDonald              19:31.40                  
108 Bornemiss, Stephen         7 Girard                19:46.60                  
109 Burk, Carmen               8 Maplewood             19:50.40                  
110 Williamson, Cody           7 McDonald              20:09.70                  
111 Jalbert, Patrick           8 Ravenna Brown         20:28.20   81             
112 Walsh, Kyle                8 Girard                20:28.20                  
113 Taylor, Drew                 Lakeview              20:41.80                  
114 Naftzger, Jonathan         7 Jefferson             20:48.30   82             
115 Spence, Brian              7 Girard                21:07.70                  
116 Bowman, Josh               8 Girard                21:49.50                  
117 Lynagh, Chad               7 Pymatuning Valley     22:02.90                  
118 Heath, Gage                8 Jefferson             23:23.10                  
119 Abdallah, Nicholas         7 Gilmour Academy       23:25.00                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Lakeview                     80    4    7   18   25   26   57   59          
      Total Time:  1:06:02.30                                                    
         Average:    13:12.46                                                    
   2 Maplewood                    93    2   14   22   27   28   31   33          
      Total Time:  1:06:44.90                                                    
         Average:    13:20.98                                                    
   3 McDonald                    114    1    3   19   39   52   61   63          
      Total Time:  1:06:39.60                                                    
         Average:    13:19.92                                                    
   4 Berkshire                   122    5    9   20   43   45   50   53          
      Total Time:  1:08:16.40                                                    
         Average:    13:39.28                                                    
   5 Garaway                     132   17   23   24   30   38   48   49          
      Total Time:  1:08:58.80                                                    
         Average:    13:47.76                                                    
   6 James A. Garfield           145    8   10   21   51   55   62   71          
      Total Time:  1:09:21.20                                                    
         Average:    13:52.24                                                    
   7 Gilmour Academy             158   11   15   35   37   60   70   72          
      Total Time:  1:09:47.60                                                    
         Average:    13:57.52                                                    
   8 Jefferson                   187    6   29   41   46   65   73   82          
      Total Time:  1:11:41.50                                                    
         Average:    14:20.30                                                    
   9 Girard                      237   16   32   58   64   67   68   74          
      Total Time:  1:14:57.20                                                    
         Average:    14:59.44                                                    
  10 Ravenna Brown               245   12   44   47   66   76   77   81          
      Total Time:  1:17:14.80                                                    
         Average:    15:26.96                                                    
  11 Badger                      247   34   40   42   56   75                    
      Total Time:  1:16:27.40                                                    
         Average:    15:17.48                                                    
  12 Conneaut                    250   13   36   54   69   78   79   80          
      Total Time:  1:18:33.60                                                    
         Average:    15:42.72                                                    

For result corrections please e-mail Ted Rupe.

Copyright ©2020 Gopher Running, Ted Rupe. All information kept confidential. Contact us