2009 Ridge Run 5K

Print Logo image

2009 RIDGE RUN 5K RACE

Mineral Ridge, Ohio

July 18, 2009

70 DEGREES, OVERCAST
Results by GOPHERARUN.COM

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
    1    1  Trevor Popielec, 23, Warren, OH            17:19.8    5:35
    2    2  Adam Solich, 22, Warren, OH                17:43.9    5:43
    3    3  Jonathan Belha, 27, Youngstown, OH         17:51.9    5:46
    4    1  Cole Palmer, 16, Mineral Ridge, OH         18:05.3    5:50
    5    2  Nick Rees, 16, McDonald, OH                18:28.7    5:58





Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

    6    1  Greg Mickel, 33, Warren, OH                18:55.2    6:06
    7    3  Josh Stitt, 17, NeW Castle, PA             19:13.6    6:12
    8    4  Alexander While, 15, Austintown, Ohio      19:33.6    6:19
    9    1  Robert Younger, 44, Warren, OH             19:47.9    6:23
   10    5  Joseph Gabriel, 16, NeW Castle, PA         19:50.9    6:24
   11    1  Carrie Albert, 34*, Cortland, OH           20:26.1    6:35
   12    6  Jerry Rydarowicz, 17, Hubbard, OH          20:28.1    6:36
   13    4  Jeff Hoover, 27, Niles, OH                 20:29.7    6:37
   14    7  Joshua Palmer, 19, Usafa, CO               20:41.6    6:41
   15    2  Greg Hudak, 32, NeW Middletown, OH         20:48.8    6:43
   16    1  Susan Sarachene, 41*, Austintown, OH       20:49.7    6:43
   17    1  Amber Cross, 18*, Mineral Ridge, OH        21:01.7    6:47
   18    8  Anthony Jordon, 15, Austintown, Ohio       21:03.6    6:48
   19    9  John McIntyre, 19, Mineral Ridge, OH       21:13.3    6:51
   20    5  Jon Francis, 20, Niles, OH                 21:20.5    6:53
   21    3  Will Sandy, 32, Mineral Ridge, Ohio        21:27.6    6:55
   22    4  Ryan Kadel, 39, Liberty, OH                21:29.0    6:56
   23    2  Tod Theodore, 46, Canfield, OH             21:30.1    6:56
   24    6  James Kusiowski, 25, Salem, OH             21:39.0    6:59





Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

   25    5  Michael Richards, 35, Cortland, OH         21:41.2    7:00
   26    1  Frank Daugherty, 55, Cortland, OH          21:43.7    7:01
   27    2  Ashley Lydic, 16*, CoLumbiana, OH          21:53.3    7:04
   28    3  Dan Sarachene, 45, Austintown, OH          21:54.4    7:04
   29   10  Adam Senczyszak, 17, Mineral Ridge, OH     22:01.0    7:06
   30    7  Dirk Delesare, 27, Mineral Ridge, OH       22:11.1    7:09
   31    1  Pete Gligor, 68, Alliance, OH              22:14.4    7:10
   32    1  Trisha Cameron, 20*, Mineral Ridge, OH     22:17.0    7:11
   33    4  Bill Hess, 44, Niles, OH                   22:21.6    7:13
   34    5  Chuck Miller, 42, Boardman, OH             22:23.0    7:13
   35    1  Nathaneal Toth, 13, Newton Falls, OH       22:27.8    7:15
   36    6  Joe Gilespie, 47, Mineral Ridge, OH        22:28.5    7:15
   37    2  Bryce Baker, 12, Austintown, Ohio          22:29.4    7:15
   38   11  Evan Brunton, 18, Mineral Ridge, OH        22:41.6    7:19
   39   12  Phillip Simone, 15, Niles, OH              22:44.9    7:20
   40   13  Mike Robison, 17, McDonald, OH             22:48.6    7:21
   41    7  John Gantz, 45, Niles, OH                  22:49.0    7:22
   42    6  Matt Bellin, 37, Girard, Ohio              22:52.3    7:23
   43    8  Scott Baker, 41                            22:53.9    7:23
   44    9  Eric Whitmer, 48, Mineral Ridge, OH        22:57.1    7:24
   45   14  Mike Lasher, 15, Mineral Ridge, OH         22:58.8    7:25
   46   10  Robert Clark, 49, Boardman, OH             23:01.4    7:26
   47    2  Brenda Estlack, 49*, Wilmington, NC        23:02.5    7:26
   48    3  Pamela Byers, 42*, Warren, OH              23:05.4    7:27
   49    2  Gary Smesko, 52, Youngstown, OH            23:06.2    7:27
   50    8  Scott Batcho, 20, Mineral Ridge, OH        23:35.0    7:36
   51    4  Joe Johnson, 41*, Niles, OH                23:35.9    7:37
   52   11  Rick Smith, 41, Canfield, OH               23:38.1    7:37
   53    2  Kristie Ebert, 33*, Boardman, OH           23:38.9    7:38
   54    3  Katie Lisko, 19*, Poland, OH               23:56.8    7:43
   55    3  Linda Rein, 38*, Youngstown, OH            23:57.5    7:44
   56    4  Andrea Pannunzio, 19*, Mineral Ridge, OH   24:00.6    7:45
   57    7  Michael Cluse, 39, Mineral Ridge, OH       24:02.9    7:45
   58    4  Kay Ainsley, 34*, Cortland, OH             24:05.9    7:46
   59    5  Shannin Molody, 34*, Mineral Ridge, OH     24:19.4    7:51
   60    9  Jeremy Meyer, 20, Mineral Ridge, OH        24:35.1    7:56
   61    1  Kayla Malmfeldt, 14*, Lake Milton, OH      24:36.2    7:56
   62   12  Carmen Speziale, 44, Mineral Ridge, OH     24:39.6    7:57





Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

   63   13  Rich Bardol, 43, Girard, Ohio              24:56.5    8:03
   64    8  Jeremy Bryner, 34, Newton Falls, OH        25:25.5    8:12
   65    2  Francesca Colella, 20*, Canfield, Ohio     25:30.5    8:14
   66    9  Ryan Frederak, 31, Youngstown, OH          25:31.6    8:14
   67    2  Paul Bostian, 63, Rogers, OH               25:32.5    8:14
   68    3  Anthony Olesh, 59                          25:33.4    8:15
   69   10  Jon Byrd, 27, Newton Falls, OH             25:43.4    8:18
   70    3  Joshua Toth, 12, Newton Falls, OH          25:46.2    8:19
   71   11  Tom Manning, 25, Toledo, OH                25:52.3    8:21
   72    4  Tony Ball, 55, Hubbard, OH                 25:53.0    8:21
   73    5  Maureen Shonn, 43*, Canfield, Ohio         25:56.3    8:22
   74    5  Corinne Goggin, 17*, Mantua, Ohio          25:57.7    8:22
   75   10  Chris Jaskiewicz, 35, Warren, OH           26:08.6    8:26
   76   12  Jeff Hyde, 23, Warren, OH                  26:09.7    8:26
   77   15  Kyle Stulgis, 15                           26:16.5    8:29
   78   16  Carl Kompanik, 15, Mineral Ridge, OH       26:34.1    8:34
   79    3  Kristin Jaskiewicz, 28*, Warren, OH        26:39.1    8:36
   80    5  Joe Smith, 55, CoCa, FL                    26:43.6    8:37
   81    6  Melissa Masterick, 39*, Poland, OH         26:44.8    8:38
   82    1  Kimberly Wood-Lundy, 52*, Orange Park, FL  26:54.1    8:41
   83    6  Jeannette Lasher, 43*, Mineral Ridge, OH   27:06.8    8:45
   84   11  Bryan Waldord, 35, Crescent, PA            27:11.6    8:46
   85    6  Don Hyde, 56, Warren, OH                   27:34.7    8:54
   86    4  Laura Wojnowski, 28*, Youngstown, OH       27:42.9    8:56
   87    7  Holly Sandy, 37*, Mineral Ridge, Ohio      27:47.5    8:58
   88    7  Ron Anderson, 56, Poland, OH               27:48.9    8:58





Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

   89   14  James While, 43, Boardman, OH              28:05.3    9:04
   90    8  Jen Cline, 31*, Boardman, OH               28:20.6    9:09
   91    2  Hannah Abigail Toth, 8*, Newton Falls, OH  28:24.9    9:10
   92    1  Jim McKenna, 71, Austintown, Ohio          28:55.7    9:20
   93   15  Dennis Detwiler, 45                        29:18.4    9:27
   94    8  Dave Williams, 59                          29:20.8    9:28
   95   12  Dennis Crawford, 38                        29:27.2    9:30
   96    7  Vera Brown, 44*, Mineral Ridge, OH         29:41.1    9:35
   97   13  Bryan Durig, 37, Warren, OH                29:50.9    9:38
   98    5  Susan Lee-Maher, 20*, Mineral Ridge, OH    29:54.0    9:39
   99    4  Caleb Toth, 10, Newton Falls, OH           29:59.7    9:41
  100   16  Ron Toth, 41, Newton Falls, OH             30:00.3    9:41
  101    3  Michael Luzar, 60, Poland, OH              30:45.5    9:55





Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

  102   17  Matt Sexton, 15, Mineral Ridge, OH         31:44.0   10:14
  103    6  Jessica Palm, 21*, Canfield, Ohio          31:50.0   10:16
  104    3  Paige Allen, 13*, Mineral Ridge, OH        32:20.6   10:26
  105   17  Rick Rathburn, 45                          32:54.3   10:37
  106    8  Kim Skiba, 43*, Mineral Ridge, Ohio        33:21.8   10:46
  107    9  Pamela Sfreiby, 47*, Girard, Ohio          33:37.2   10:51





Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

  108   18  Gayle Bolash, 42, Youngstown, OH           34:04.9   11:00
  109    2  Kathleen Griffith, 54*, Cortland, OH       35:06.8   11:20





Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

  110    2  Arthur Joachim, 83, Canfield, OH           47:12.0   15:14
* indicates females
4 finishers among Men Under 15
17 finishers among Men 15 - 19
12 finishers among Men 20 - 29
13 finishers among Men 30 - 39
18 finishers among Men 40 - 49
8 finishers among Men 50 - 59
3 finishers among Men 60 - 69
2 finishers among Men 70 & Up
3 finishers among Women Under 15
5 finishers among Women 15 - 19
6 finishers among Women 20 - 29
8 finishers among Women 30 - 39
9 finishers among Women 40 - 49
2 finishers among Women 50 - 59
77 male finishers
33 female finishers
110 total finishers
 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Men Under 15
   35    1  Nathaneal Toth, 13, Newton Falls, OH       22:27.8    7:15
   37    2  Bryce Baker, 12, Austintown, Ohio          22:29.4    7:15
   70    3  Joshua Toth, 12, Newton Falls, OH          25:46.2    8:19
 
Men 15 - 19
    4    1  Cole Palmer, 16, Mineral Ridge, OH         18:05.3    5:50
    5    2  Nick Rees, 16, McDonald, OH                18:28.7    5:58
    7    3  Josh Stitt, 17, NeW Castle, PA             19:13.6    6:12
 
Men 20 - 29
    1    1  Trevor Popielec, 23, Warren, OH            17:19.8    5:35
    2    2  Adam Solich, 22, Warren, OH                17:43.9    5:43
    3    3  Jonathan Belha, 27, Youngstown, OH         17:51.9    5:46
 
Men 30 - 39
    6    1  Greg Mickel, 33, Warren, OH                18:55.2    6:06
   15    2  Greg Hudak, 32, NeW Middletown, OH         20:48.8    6:43
   21    3  Will Sandy, 32, Mineral Ridge, Ohio        21:27.6    6:55
 
Men 40 - 49
    9    1  Robert Younger, 44, Warren, OH             19:47.9    6:23
   23    2  Tod Theodore, 46, Canfield, OH             21:30.1    6:56
   28    3  Dan Sarachene, 45, Austintown, OH          21:54.4    7:04
 
Men 50 - 59
   26    1  Frank Daugherty, 55, Cortland, OH          21:43.7    7:01
   49    2  Gary Smesko, 52, Youngstown, OH            23:06.2    7:27
   68    3  Anthony Olesh, 59                          25:33.4    8:15
 
Men 60 - 69
   31    1  Pete Gligor, 68, Alliance, OH              22:14.4    7:10
   67    2  Paul Bostian, 63, Rogers, OH               25:32.5    8:14
  101    3  Michael Luzar, 60, Poland, OH              30:45.5    9:55
 
Men 70 & Up
   92    1  Jim McKenna, 71, Austintown, Ohio          28:55.7    9:20
  110    2  Arthur Joachim, 83, Canfield, OH           47:12.0   15:14
 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Women Under 15
   61    1  Kayla Malmfeldt, 14, Lake Milton, OH       24:36.2    7:56
   91    2  Hannah Abigail Toth, 8, Newton Falls, OH   28:24.9    9:10
  104    3  Paige Allen, 13, Mineral Ridge, OH         32:20.6   10:26
 
Women 15 - 19
   17    1  Amber Cross, 18, Mineral Ridge, OH         21:01.7    6:47
   27    2  Ashley Lydic, 16, CoLumbiana, OH           21:53.3    7:04
   54    3  Katie Lisko, 19, Poland, OH                23:56.8    7:43
 
Women 20 - 29
   32    1  Trisha Cameron, 20, Mineral Ridge, OH      22:17.0    7:11
   65    2  Francesca Colella, 20, Canfield, Ohio      25:30.5    8:14
   79    3  Kristin Jaskiewicz, 28, Warren, OH         26:39.1    8:36
 
Women 30 - 39
   11    1  Carrie Albert, 34, Cortland, OH            20:26.1    6:35
   53    2  Kristie Ebert, 33, Boardman, OH            23:38.9    7:38
   55    3  Linda Rein, 38, Youngstown, OH             23:57.5    7:44
 
Women 40 - 49
   16    1  Susan Sarachene, 41, Austintown, OH        20:49.7    6:43
   47    2  Brenda Estlack, 49, Wilmington, NC         23:02.5    7:26
   48    3  Pamela Byers, 42, Warren, OH               23:05.4    7:27
 
Women 50 - 59
   82    1  Kimberly Wood-Lundy, 52, Orange Park, FL   26:54.1    8:41
  109    2  Kathleen Griffith, 54, Cortland, OH        35:06.8   11:20
 
 
 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Men Under 15
   35    1  Nathaneal Toth, 13, Newton Falls, OH       22:27.8    7:15
   37    2  Bryce Baker, 12, Austintown, Ohio          22:29.4    7:15
   70    3  Joshua Toth, 12, Newton Falls, OH          25:46.2    8:19
   99    4  Caleb Toth, 10, Newton Falls, OH           29:59.7    9:41
 
Men 15 - 19
    4    1  Cole Palmer, 16, Mineral Ridge, OH         18:05.3    5:50
    5    2  Nick Rees, 16, McDonald, OH                18:28.7    5:58
    7    3  Josh Stitt, 17, NeW Castle, PA             19:13.6    6:12
    8    4  Alexander While, 15, Austintown, Ohio      19:33.6    6:19
   10    5  Joseph Gabriel, 16, NeW Castle, PA         19:50.9    6:24
   12    6  Jerry Rydarowicz, 17, Hubbard, OH          20:28.1    6:36
   14    7  Joshua Palmer, 19, Usafa, CO               20:41.6    6:41
   18    8  Anthony Jordon, 15, Austintown, Ohio       21:03.6    6:48
   19    9  John McIntyre, 19, Mineral Ridge, OH       21:13.3    6:51
   29   10  Adam Senczyszak, 17, Mineral Ridge, OH     22:01.0    7:06
   38   11  Evan Brunton, 18, Mineral Ridge, OH        22:41.6    7:19
   39   12  Phillip Simone, 15, Niles, OH              22:44.9    7:20
   40   13  Mike Robison, 17, McDonald, OH             22:48.6    7:21
   45   14  Mike Lasher, 15, Mineral Ridge, OH         22:58.8    7:25
   77   15  Kyle Stulgis, 15                           26:16.5    8:29
   78   16  Carl Kompanik, 15, Mineral Ridge, OH       26:34.1    8:34
  102   17  Matt Sexton, 15, Mineral Ridge, OH         31:44.0   10:14
 
Men 20 - 29
    1    1  Trevor Popielec, 23, Warren, OH            17:19.8    5:35
    2    2  Adam Solich, 22, Warren, OH                17:43.9    5:43
    3    3  Jonathan Belha, 27, Youngstown, OH         17:51.9    5:46
   13    4  Jeff Hoover, 27, Niles, OH                 20:29.7    6:37
   20    5  Jon Francis, 20, Niles, OH                 21:20.5    6:53
   24    6  James Kusiowski, 25, Salem, OH             21:39.0    6:59
   30    7  Dirk Delesare, 27, Mineral Ridge, OH       22:11.1    7:09
   50    8  Scott Batcho, 20, Mineral Ridge, OH        23:35.0    7:36
   60    9  Jeremy Meyer, 20, Mineral Ridge, OH        24:35.1    7:56
   69   10  Jon Byrd, 27, Newton Falls, OH             25:43.4    8:18
   71   11  Tom Manning, 25, Toledo, OH                25:52.3    8:21
   76   12  Jeff Hyde, 23, Warren, OH                  26:09.7    8:26
 
Men 30 - 39
    6    1  Greg Mickel, 33, Warren, OH                18:55.2    6:06
   15    2  Greg Hudak, 32, NeW Middletown, OH         20:48.8    6:43
   21    3  Will Sandy, 32, Mineral Ridge, Ohio        21:27.6    6:55
   22    4  Ryan Kadel, 39, Liberty, OH                21:29.0    6:56
   25    5  Michael Richards, 35, Cortland, OH         21:41.2    7:00
   42    6  Matt Bellin, 37, Girard, Ohio              22:52.3    7:23
   57    7  Michael Cluse, 39, Mineral Ridge, OH       24:02.9    7:45
   64    8  Jeremy Bryner, 34, Newton Falls, OH        25:25.5    8:12
   66    9  Ryan Frederak, 31, Youngstown, OH          25:31.6    8:14
   75   10  Chris Jaskiewicz, 35, Warren, OH           26:08.6    8:26
   84   11  Bryan Waldord, 35, Crescent, PA            27:11.6    8:46
   95   12  Dennis Crawford, 38                        29:27.2    9:30
   97   13  Bryan Durig, 37, Warren, OH                29:50.9    9:38
 
Men 40 - 49
    9    1  Robert Younger, 44, Warren, OH             19:47.9    6:23
   23    2  Tod Theodore, 46, Canfield, OH             21:30.1    6:56
   28    3  Dan Sarachene, 45, Austintown, OH          21:54.4    7:04
   33    4  Bill Hess, 44, Niles, OH                   22:21.6    7:13
   34    5  Chuck Miller, 42, Boardman, OH             22:23.0    7:13
   36    6  Joe Gilespie, 47, Mineral Ridge, OH        22:28.5    7:15
   41    7  John Gantz, 45, Niles, OH                  22:49.0    7:22
   43    8  Scott Baker, 41                            22:53.9    7:23
   44    9  Eric Whitmer, 48, Mineral Ridge, OH        22:57.1    7:24
   46   10  Robert Clark, 49, Boardman, OH             23:01.4    7:26
   52   11  Rick Smith, 41, Canfield, OH               23:38.1    7:37
   62   12  Carmen Speziale, 44, Mineral Ridge, OH     24:39.6    7:57
   63   13  Rich Bardol, 43, Girard, Ohio              24:56.5    8:03
   89   14  James While, 43, Boardman, OH              28:05.3    9:04
   93   15  Dennis Detwiler, 45                        29:18.4    9:27
  100   16  Ron Toth, 41, Newton Falls, OH             30:00.3    9:41
  105   17  Rick Rathburn, 45                          32:54.3   10:37
  108   18  Gayle Bolash, 42, Youngstown, OH           34:04.9   11:00
 
Men 50 - 59
   26    1  Frank Daugherty, 55, Cortland, OH          21:43.7    7:01
   49    2  Gary Smesko, 52, Youngstown, OH            23:06.2    7:27
   68    3  Anthony Olesh, 59                          25:33.4    8:15
   72    4  Tony Ball, 55, Hubbard, OH                 25:53.0    8:21
   80    5  Joe Smith, 55, CoCa, FL                    26:43.6    8:37
   85    6  Don Hyde, 56, Warren, OH                   27:34.7    8:54
   88    7  Ron Anderson, 56, Poland, OH               27:48.9    8:58
   94    8  Dave Williams, 59                          29:20.8    9:28
 
Men 60 - 69
   31    1  Pete Gligor, 68, Alliance, OH              22:14.4    7:10
   67    2  Paul Bostian, 63, Rogers, OH               25:32.5    8:14
  101    3  Michael Luzar, 60, Poland, OH              30:45.5    9:55
 
Men 70 & Up
   92    1  Jim McKenna, 71, Austintown, Ohio          28:55.7    9:20
  110    2  Arthur Joachim, 83, Canfield, OH           47:12.0   15:14
 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Women Under 15
   61    1  Kayla Malmfeldt, 14, Lake Milton, OH       24:36.2    7:56
   91    2  Hannah Abigail Toth, 8, Newton Falls, OH   28:24.9    9:10
  104    3  Paige Allen, 13, Mineral Ridge, OH         32:20.6   10:26
 
Women 15 - 19
   17    1  Amber Cross, 18, Mineral Ridge, OH         21:01.7    6:47
   27    2  Ashley Lydic, 16, CoLumbiana, OH           21:53.3    7:04
   54    3  Katie Lisko, 19, Poland, OH                23:56.8    7:43
   56    4  Andrea Pannunzio, 19, Mineral Ridge, OH    24:00.6    7:45
   74    5  Corinne Goggin, 17, Mantua, Ohio           25:57.7    8:22
 
Women 20 - 29
   32    1  Trisha Cameron, 20, Mineral Ridge, OH      22:17.0    7:11
   65    2  Francesca Colella, 20, Canfield, Ohio      25:30.5    8:14
   79    3  Kristin Jaskiewicz, 28, Warren, OH         26:39.1    8:36
   86    4  Laura Wojnowski, 28, Youngstown, OH        27:42.9    8:56
   98    5  Susan Lee-Maher, 20, Mineral Ridge, OH     29:54.0    9:39
  103    6  Jessica Palm, 21, Canfield, Ohio           31:50.0   10:16
 
Women 30 - 39
   11    1  Carrie Albert, 34, Cortland, OH            20:26.1    6:35
   53    2  Kristie Ebert, 33, Boardman, OH            23:38.9    7:38
   55    3  Linda Rein, 38, Youngstown, OH             23:57.5    7:44
   58    4  Kay Ainsley, 34, Cortland, OH              24:05.9    7:46
   59    5  Shannin Molody, 34, Mineral Ridge, OH      24:19.4    7:51
   81    6  Melissa Masterick, 39, Poland, OH          26:44.8    8:38
   87    7  Holly Sandy, 37, Mineral Ridge, Ohio       27:47.5    8:58
   90    8  Jen Cline, 31, Boardman, OH                28:20.6    9:09
 
Women 40 - 49
   16    1  Susan Sarachene, 41, Austintown, OH        20:49.7    6:43
   47    2  Brenda Estlack, 49, Wilmington, NC         23:02.5    7:26
   48    3  Pamela Byers, 42, Warren, OH               23:05.4    7:27
   51    4  Joe Johnson, 41, Niles, OH                 23:35.9    7:37
   73    5  Maureen Shonn, 43, Canfield, Ohio          25:56.3    8:22
   83    6  Jeannette Lasher, 43, Mineral Ridge, OH    27:06.8    8:45
   96    7  Vera Brown, 44, Mineral Ridge, OH          29:41.1    9:35
  106    8  Kim Skiba, 43, Mineral Ridge, Ohio         33:21.8   10:46
  107    9  Pamela Sfreiby, 47, Girard, Ohio           33:37.2   10:51
 
Women 50 - 59
   82    1  Kimberly Wood-Lundy, 52, Orange Park, FL   26:54.1    8:41
  109    2  Kathleen Griffith, 54, Cortland, OH        35:06.8   11:20
 
 
 
 

Return to home page.

For result corrections please e-mail Ted Rupe.

Copyright ©2020 Gopher Running, Ted Rupe. All information kept confidential. Contact us