2010 Ridge Run 5K

Print Logo image

2010 Ridge Run 5K

Mineral Ridge, OH

July 17, 2010

HOT AND SUNNY - 78 DEGREES
Results by GOPHER RUNNING

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Men Under 15
   10    1  Zakary Patrick, 14, Youngstown, OH         21:21.0    6:53
   12    2  Nathanael Toth, 14, Newton Falls, OH       21:55.0    7:04
   13    3  Zack Gaist, 14, Austintown, OH             22:09.0    7:09
 
Men 15 - 19
    3    1  Matthew Tarchick, 19, Lordstown, OH        19:30.0    6:17
    4    2  Tyler Krepoli, 16, Windham, OH             19:48.0    6:23
   30    3  John Wilson, 16, Youngstown, OH            24:12.0    7:48
 
Men 20 - 29
    1    1  Trevor Popielec, 24, Niles, OH             18:43.0    6:02
    2    2  Taylor Millich, 25, Youngstown, OH         19:03.0    6:09
    9    3  Jeff Hoover, 28, Niles, OH                 21:10.0    6:50
 
Men 30 - 39
    5    1  Ed Brainard, 34, Campbell, OH              19:57.0    6:26
    6    2  Eric Obrien, 38, Canfield, OH              20:23.0    6:35
    8    3  Greg Hudak, 33, NeW Middletown, OH         20:55.0    6:45
 
Men 40 - 49
    7    1  Frank Koupiaris, 40, Warren, OH            20:50.0    6:43
   17    2  Joe Gillespie, 48, Mineral Ridge, OH       22:39.0    7:18
   20    3  Jeff Baco, 48, Youngstown, OH              22:44.0    7:20
 
Men 50 - 59
   27    1  Gary Smesko, 53, Youngstown, OH            23:23.0    7:33
   42    2  Douglas Brown, 52, Niles, OH               25:21.0    8:11
   46    3  Jay Whitmore, 56, Southington, OH          26:01.0    8:24
 
Men 60 - 69
   26    1  Pete Gligor, 69, Alliance, OH              23:19.0    7:31
   28    2  Larry Koval, 62, Warren, OH                23:29.0    7:35
   78    3  Larry Lunder, 60, Cortland, OH             31:00.0   10:00
 
Men 70 & Up
  103    1  Arthur Joachim, 84, Canfield, OH           53:38.0   17:18
 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Women Under 15
   43    1  Talia Tobin, 13, Lordstown, OH             25:44.0    8:18
   62    2  Hannah-Abigail Toth, 9, Newton Falls, OH   28:18.0    9:08
   82    3  Paige Allen, 14, Mineral Ridge, OH         32:26.0   10:28
 
Women 15 - 19
   16    1  Kelly Fening, 19, Canfield, OH             22:37.0    7:18
   21    2  Amber Cross, 19, Mineral Ridge, OH         22:47.0    7:21
   34    3  Hilary Minton, 17, Warren, OH              24:32.0    7:55
 
Women 20 - 29
   38    1  Trisha Cameron, 21, Niles, OH              24:49.0    8:00
   64    2  Kelly Smith, 28, Girard, OH                28:25.0    9:10
   89    3  Julie Buckner, 22, Mineral Ridge, OH       34:59.0   11:17
 
Women 30 - 39
   11    1  Carrie Albert, 35, Cortland, OH            21:31.0    6:56
   39    2  Jen Clinlatell, 32, Boardman, OH           24:50.0    8:01
   44    3  Lori Whitmore, 35, Cortland, OH            25:48.0    8:19
 
Women 40 - 49
   55    1  Pam Lowe, 41, Mineral Ridge, OH            27:04.0    8:44
   58    2  Diane Drawl, 48, Cortland, OH              27:46.0    8:57
   60    3  Melissa Masternick, 40, Poland, OH         28:06.0    9:04
 
Women 50 - 59
   19    1  Brenda Estlack, 50, Wilmington, NC         22:42.0    7:19
   83    2  Kathleen Griffith, 55, Cortland, OH        33:11.0   10:42
   85    3  Christina Lunder, 55, Cortland, OH         33:34.0   10:50
 
Women 60 - 69
   76    1  Karen VanDyke, 61, Campbell, OH            30:01.0    9:41
 
 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
 
Individuals
    1    1  Trevor Popielec, 24, Niles, OH             18:43.0    6:02
    2    2  Taylor Millich, 25, Youngstown, OH         19:03.0    6:09
    3    1  Matthew Tarchick, 19, Lordstown, OH        19:30.0    6:17
    4    2  Tyler Krepoli, 16, Windham, OH             19:48.0    6:23
    5    1  Ed Brainard, 34, Campbell, OH              19:57.0    6:26
    6    2  Eric Obrien, 38, Canfield, OH              20:23.0    6:35
    7    1  Frank Koupiaris, 40, Warren, OH            20:50.0    6:43
    8    3  Greg Hudak, 33, NeW Middletown, OH         20:55.0    6:45
    9    3  Jeff Hoover, 28, Niles, OH                 21:10.0    6:50
   10    1  Zakary Patrick, 14, Youngstown, OH         21:21.0    6:53
   11    1  Carrie Albert, 35*, Cortland, OH           21:31.0    6:56





Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

   12    2  Nathanael Toth, 14, Newton Falls, OH       21:55.0    7:04
   13    3  Zack Gaist, 14, Austintown, OH             22:09.0    7:09
   14    4  Logan Smith, 13, Mineral Ridge, OH         22:13.0    7:10
   15    4  Jon Francis, 21, Niles, OH                 22:14.0    7:10
   16    1  Kelly Fening, 19*, Canfield, OH            22:37.0    7:18
   17    2  Joe Gillespie, 48, Mineral Ridge, OH       22:39.0    7:18
   18    4  Scott Omerzo, 37, Cortland, OH             22:40.0    7:19
   19    1  Brenda Estlack, 50*, Wilmington, NC        22:42.0    7:19
   20    3  Jeff Baco, 48, Youngstown, OH              22:44.0    7:20
   21    2  Amber Cross, 19*, Mineral Ridge, OH        22:47.0    7:21
   22    5  Dirk DeCesare, 28, Mineral Ridge, OH       22:48.0    7:21
   23    4  Tod Theordore, 47, Canfield, OH            22:50.0    7:22
   24    6  Keith Ferry, 29, Warren, OH                22:53.0    7:23
   25    5  Bryce Baker, 13, Austintown, OH            23:19.0    7:31
   26    1  Pete Gligor, 69, Alliance, OH              23:19.0    7:31
   27    1  Gary Smesko, 53, Youngstown, OH            23:23.0    7:33
   28    2  Larry Koval, 62, Warren, OH                23:29.0    7:35
   29    7  James Kusiomski, 26, Salem, OH             24:00.0    7:45
   30    3  John Wilson, 16, Youngstown, OH            24:12.0    7:48
   31    4  Tyler Mohr, 15, Mineral Ridge, OH          24:13.0    7:49
   32    6  Allan Metz, 14, Warren, OH                 24:24.0    7:52
   33    5  Michael Chambers, 15, Mineral Ridge, OH    24:27.0    7:53
   34    3  Hilary Minton, 17*, Warren, OH             24:32.0    7:55
   35    7  Joshua Toth, 13, Newton Falls, OH          24:33.0    7:55
   36    5  Joe Johnson, 42, Niles, OH                 24:39.0    7:57
   37    5  Greg Omerzo, 37, North Bloomfield, OH      24:45.0    7:59





Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

   38    1  Trisha Cameron, 21*, Niles, OH             24:49.0    8:00
   39    2  Jen Clinlatell, 32*, Boardman, OH          24:50.0    8:01
   40    6  Carman Speziale, 45, Mineral Ridge, OH     24:55.0    8:02
   41    6  Bruce McAfee, 33, Niles, OH                25:04.0    8:05
   42    2  Douglas Brown, 52, Niles, OH               25:21.0    8:11
   43    1  Talia Tobin, 13*, Lordstown, OH            25:44.0    8:18
   44    3  Lori Whitmore, 35*, Cortland, OH           25:48.0    8:19
   45    7  Ray Boyd, 37                               25:54.0    8:21
   46    3  Jay Whitmore, 56, Southington, OH          26:01.0    8:24
   47    6  Carl Kompanik, 16, Mineral Ridge, OH       26:07.0    8:25
   48    8  Jeremy Meyer, 21, Mineral Ridge, OH        26:08.0    8:26
   49    7  Robert Palner, 43, Mineral Ridge, OH       26:11.0    8:27
   50    4  Brenda Omerzo, 35*, Cortland, OH           26:16.0    8:28
   51    8  Jeff Molody, 35                            26:44.0    8:37
   52    5  Shannin Molody, 35*, Mineral Ridge, OH     26:48.0    8:39
   53    4  Steve Burbick, 53, Columbiana, OH          27:01.0    8:43
   54    9  Andrew Bender, 25, Salem, OH               27:03.0    8:44
   55    1  Pam Lowe, 41*, Mineral Ridge, OH           27:04.0    8:44
   56    9  Roger Whittaker, 37, Windham, OH           27:13.0    8:47
   57   10  Michael Morris, 30, McDonald, OH           27:24.0    8:50
   58    2  Diane Drawl, 48*, Cortland, OH             27:46.0    8:57





Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

   59    8  Jaret Johnson, 12, Niles, OH               27:58.0    9:01
   60    3  Melissa Masternick, 40*, Poland, OH        28:06.0    9:04
   61    7  Ben Bissell, 18, Mineral Ridge, OH         28:13.0    9:06
   62    2  Hannah-Abigail Toth, 9*, Newton Falls, OH  28:18.0    9:08
   63    9  Caleb Toth, 11, Newton Falls, OH           28:25.0    9:10
   64    2  Kelly Smith, 28*, Girard, OH               28:25.0    9:10
   65    5  Frank Rahde, 57, Canfield, OH              28:26.0    9:10
   66    8  John Palmer, 46, Canfield, OH              28:46.0    9:17
   67   11  Michael Rhodes, 38, Mineral Ridge, OH      28:48.0    9:17
   68    9  Donald Dobrindt, 47, Canfield, OH          28:54.0    9:19
   69    6  Ron Anderson, 57, Poland, OH               28:55.0    9:20
   70    7  Don Hyde, 57, Warren, OH                   29:05.0    9:23
   71    4  Jeannette Lasher, 44*, Mineral Ridge, OH   29:07.0    9:24
   72    8  Andy Bresko, 55, Canfield, OH              29:32.0    9:32
   73   10  Dave Rasul, 27, Diamond, OH                29:37.0    9:33
   74    5  Vera Brown, 45*, Mineral Ridge, OH         29:42.0    9:35
   75    6  Kelly Nail, 38*, Boardman, OH              30:01.0    9:41
   76    1  Karen VanDyke, 61*, Campbell, OH           30:01.0    9:41
   77    7  Tabitha Mann, 31*, Warren, OH              30:52.0    9:57





Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

   78    3  Larry Lunder, 60, Cortland, OH             31:00.0   10:00
   79    9  John Lutseck, 54, Vienna, OH               31:06.0   10:02
   80   11  Mike Johnson, 22, Austintown, OH           31:20.0   10:06
   81    6  Michele Mowchan, 42*, Mineral Ridge, OH    32:02.0   10:20
   82    3  Paige Allen, 14*, Mineral Ridge, OH        32:26.0   10:28
   83    2  Kathleen Griffith, 55*, Cortland, OH       33:11.0   10:42
   84   12  Denis Crawford, 39, Boardman, OH           33:24.0   10:46
   85    3  Christina Lunder, 55*, Cortland, OH        33:34.0   10:50
   86   10  Michael Moreschi, 11, Austintown, OH       33:38.0   10:51
   87   10  Ken Moreschi, 42, Austintown, OH           34:03.0   10:59
   88    8  Kelly Sites, 35*, Lake Milton, OH          34:03.0   10:59





Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

   89    3  Julie Buckner, 22*, Mineral Ridge, OH      34:59.0   11:17
   90    9  Jennifer Gaydosh, 37*, Mineral Ridge, OH   35:11.0   11:21
   91    4  Jordyn Cline, 11*, Newton Falls, OH        35:16.0   11:23
   92   13  Jeremy Bryner, 35, Newton Falls, OH        35:22.0   11:25
   93    4  Walter Bielski Jr, 62, Youngstown, OH      35:22.0   11:25
   94   11  Christopher Masternick, 10, Poland, OH     35:48.0   11:33





Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

   95    8  Johnny Tarchick, 15, Lordstown, OH         37:16.0   12:01
   96   12  Joseph Luich, 12, Warren, OH               37:23.0   12:04
   97   13  Trent Addicott, 13, Warren, OH             37:30.0   12:06
   98    4  Jennifer Leininger, 20*, Salem, OH         37:30.0   12:06





Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

   99    5  Tabitha-Grace Toth, 7*, Newton Falls, OH   41:30.0   13:23
  100   11  Ron Toth, 42, Newton Falls, OH             42:12.0   13:37
  101   10  tracy ward, 38*, Girard, OH                42:12.0   13:37





Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

  102    5  Nils Nilsson, 62, Columbiana, OH           44:58.0   14:30





Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

  103    1  Arthur Joachim, 84, Canfield, OH           53:38.0   17:18
* indicates females
13 finishers among Men Under 15
8 finishers among Men 15 - 19
11 finishers among Men 20 - 29
13 finishers among Men 30 - 39
11 finishers among Men 40 - 49
9 finishers among Men 50 - 59
5 finishers among Men 60 - 69
1 finishers among Men 70 & Up
5 finishers among Women Under 15
3 finishers among Women 15 - 19
4 finishers among Women 20 - 29
10 finishers among Women 30 - 39
6 finishers among Women 40 - 49
3 finishers among Women 50 - 59
1 finishers among Women 60 - 69
71 male finishers
32 female finishers
103 total finishers
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Men Under 15
   10    1  Zakary Patrick, 14, Youngstown, OH         21:21.0    6:53
   12    2  Nathanael Toth, 14, Newton Falls, OH       21:55.0    7:04
   13    3  Zack Gaist, 14, Austintown, OH             22:09.0    7:09
   14    4  Logan Smith, 13, Mineral Ridge, OH         22:13.0    7:10
   25    5  Bryce Baker, 13, Austintown, OH            23:19.0    7:31
   32    6  Allan Metz, 14, Warren, OH                 24:24.0    7:52
   35    7  Joshua Toth, 13, Newton Falls, OH          24:33.0    7:55
   59    8  Jaret Johnson, 12, Niles, OH               27:58.0    9:01
   63    9  Caleb Toth, 11, Newton Falls, OH           28:25.0    9:10
   86   10  Michael Moreschi, 11, Austintown, OH       33:38.0   10:51
   94   11  Christopher Masternick, 10, Poland, OH     35:48.0   11:33
   96   12  Joseph Luich, 12, Warren, OH               37:23.0   12:04
   97   13  Trent Addicott, 13, Warren, OH             37:30.0   12:06
 
Men 15 - 19
    3    1  Matthew Tarchick, 19, Lordstown, OH        19:30.0    6:17
    4    2  Tyler Krepoli, 16, Windham, OH             19:48.0    6:23
   30    3  John Wilson, 16, Youngstown, OH            24:12.0    7:48
   31    4  Tyler Mohr, 15, Mineral Ridge, OH          24:13.0    7:49
   33    5  Michael Chambers, 15, Mineral Ridge, OH    24:27.0    7:53
   47    6  Carl Kompanik, 16, Mineral Ridge, OH       26:07.0    8:25
   61    7  Ben Bissell, 18, Mineral Ridge, OH         28:13.0    9:06
   95    8  Johnny Tarchick, 15, Lordstown, OH         37:16.0   12:01
 
Men 20 - 29
    1    1  Trevor Popielec, 24, Niles, OH             18:43.0    6:02
    2    2  Taylor Millich, 25, Youngstown, OH         19:03.0    6:09
    9    3  Jeff Hoover, 28, Niles, OH                 21:10.0    6:50
   15    4  Jon Francis, 21, Niles, OH                 22:14.0    7:10
   22    5  Dirk DeCesare, 28, Mineral Ridge, OH       22:48.0    7:21
   24    6  Keith Ferry, 29, Warren, OH                22:53.0    7:23
   29    7  James Kusiomski, 26, Salem, OH             24:00.0    7:45
   48    8  Jeremy Meyer, 21, Mineral Ridge, OH        26:08.0    8:26
   54    9  Andrew Bender, 25, Salem, OH               27:03.0    8:44
   73   10  Dave Rasul, 27, Diamond, OH                29:37.0    9:33
   80   11  Mike Johnson, 22, Austintown, OH           31:20.0   10:06
 
Men 30 - 39
    5    1  Ed Brainard, 34, Campbell, OH              19:57.0    6:26
    6    2  Eric Obrien, 38, Canfield, OH              20:23.0    6:35
    8    3  Greg Hudak, 33, NeW Middletown, OH         20:55.0    6:45
   18    4  Scott Omerzo, 37, Cortland, OH             22:40.0    7:19
   37    5  Greg Omerzo, 37, North Bloomfield, OH      24:45.0    7:59
   41    6  Bruce McAfee, 33, Niles, OH                25:04.0    8:05
   45    7  Ray Boyd, 37                               25:54.0    8:21
   51    8  Jeff Molody, 35                            26:44.0    8:37
   56    9  Roger Whittaker, 37, Windham, OH           27:13.0    8:47
   57   10  Michael Morris, 30, McDonald, OH           27:24.0    8:50
   67   11  Michael Rhodes, 38, Mineral Ridge, OH      28:48.0    9:17
   84   12  Denis Crawford, 39, Boardman, OH           33:24.0   10:46
   92   13  Jeremy Bryner, 35, Newton Falls, OH        35:22.0   11:25
 
Men 40 - 49
    7    1  Frank Koupiaris, 40, Warren, OH            20:50.0    6:43
   17    2  Joe Gillespie, 48, Mineral Ridge, OH       22:39.0    7:18
   20    3  Jeff Baco, 48, Youngstown, OH              22:44.0    7:20
   23    4  Tod Theordore, 47, Canfield, OH            22:50.0    7:22
   36    5  Joe Johnson, 42, Niles, OH                 24:39.0    7:57
   40    6  Carman Speziale, 45, Mineral Ridge, OH     24:55.0    8:02
   49    7  Robert Palner, 43, Mineral Ridge, OH       26:11.0    8:27
   66    8  John Palmer, 46, Canfield, OH              28:46.0    9:17
   68    9  Donald Dobrindt, 47, Canfield, OH          28:54.0    9:19
   87   10  Ken Moreschi, 42, Austintown, OH           34:03.0   10:59
  100   11  Ron Toth, 42, Newton Falls, OH             42:12.0   13:37
 
Men 50 - 59
   27    1  Gary Smesko, 53, Youngstown, OH            23:23.0    7:33
   42    2  Douglas Brown, 52, Niles, OH               25:21.0    8:11
   46    3  Jay Whitmore, 56, Southington, OH          26:01.0    8:24
   53    4  Steve Burbick, 53, Columbiana, OH          27:01.0    8:43
   65    5  Frank Rahde, 57, Canfield, OH              28:26.0    9:10
   69    6  Ron Anderson, 57, Poland, OH               28:55.0    9:20
   70    7  Don Hyde, 57, Warren, OH                   29:05.0    9:23
   72    8  Andy Bresko, 55, Canfield, OH              29:32.0    9:32
   79    9  John Lutseck, 54, Vienna, OH               31:06.0   10:02
 
Men 60 - 69
   26    1  Pete Gligor, 69, Alliance, OH              23:19.0    7:31
   28    2  Larry Koval, 62, Warren, OH                23:29.0    7:35
   78    3  Larry Lunder, 60, Cortland, OH             31:00.0   10:00
   93    4  Walter Bielski Jr, 62, Youngstown, OH      35:22.0   11:25
  102    5  Nils Nilsson, 62, Columbiana, OH           44:58.0   14:30
 
Men 70 & Up
  103    1  Arthur Joachim, 84, Canfield, OH           53:38.0   17:18
 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Women Under 15
   43    1  Talia Tobin, 13, Lordstown, OH             25:44.0    8:18
   62    2  Hannah-Abigail Toth, 9, Newton Falls, OH   28:18.0    9:08
   82    3  Paige Allen, 14, Mineral Ridge, OH         32:26.0   10:28
   91    4  Jordyn Cline, 11, Newton Falls, OH         35:16.0   11:23
   99    5  Tabitha-Grace Toth, 7, Newton Falls, OH    41:30.0   13:23
 
Women 15 - 19
   16    1  Kelly Fening, 19, Canfield, OH             22:37.0    7:18
   21    2  Amber Cross, 19, Mineral Ridge, OH         22:47.0    7:21
   34    3  Hilary Minton, 17, Warren, OH              24:32.0    7:55
 
Women 20 - 29
   38    1  Trisha Cameron, 21, Niles, OH              24:49.0    8:00
   64    2  Kelly Smith, 28, Girard, OH                28:25.0    9:10
   89    3  Julie Buckner, 22, Mineral Ridge, OH       34:59.0   11:17
   98    4  Jennifer Leininger, 20, Salem, OH          37:30.0   12:06
 
Women 30 - 39
   11    1  Carrie Albert, 35, Cortland, OH            21:31.0    6:56
   39    2  Jen Clinlatell, 32, Boardman, OH           24:50.0    8:01
   44    3  Lori Whitmore, 35, Cortland, OH            25:48.0    8:19
   50    4  Brenda Omerzo, 35, Cortland, OH            26:16.0    8:28
   52    5  Shannin Molody, 35, Mineral Ridge, OH      26:48.0    8:39
   75    6  Kelly Nail, 38, Boardman, OH               30:01.0    9:41
   77    7  Tabitha Mann, 31, Warren, OH               30:52.0    9:57
   88    8  Kelly Sites, 35, Lake Milton, OH           34:03.0   10:59
   90    9  Jennifer Gaydosh, 37, Mineral Ridge, OH    35:11.0   11:21
  101   10  tracy ward, 38, Girard, OH                 42:12.0   13:37
 
Women 40 - 49
   55    1  Pam Lowe, 41, Mineral Ridge, OH            27:04.0    8:44
   58    2  Diane Drawl, 48, Cortland, OH              27:46.0    8:57
   60    3  Melissa Masternick, 40, Poland, OH         28:06.0    9:04
   71    4  Jeannette Lasher, 44, Mineral Ridge, OH    29:07.0    9:24
   74    5  Vera Brown, 45, Mineral Ridge, OH          29:42.0    9:35
   81    6  Michele Mowchan, 42, Mineral Ridge, OH     32:02.0   10:20
 
Women 50 - 59
   19    1  Brenda Estlack, 50, Wilmington, NC         22:42.0    7:19
   83    2  Kathleen Griffith, 55, Cortland, OH        33:11.0   10:42
   85    3  Christina Lunder, 55, Cortland, OH         33:34.0   10:50
 
Women 60 - 69
   76    1  Karen VanDyke, 61, Campbell, OH            30:01.0    9:41
 
 
 

Return to home page.

For result corrections please e-mail Ted Rupe.

Copyright ©2020 Gopher Running, Ted Rupe. All information kept confidential. Contact us