2013 - 10th Annual YSU and Smoky Hollow 5K

Print Logo image
 

http://gopherarun.com/results/gopher_color.jpg

2013 SMOKY HOLLOW 5K RESULTS

WATTS CENTER - YSU

July 13, 2013

72 DEGREES SUNNY AND CALM
Results by GOPHER RUNNING

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Open Men
    1    1  Jonathan Bohla, 31, Austintown, Ohio       17:27.2    5:38
    2    2  Douglas Votaw, 26, Austintown, Ohio        17:41.1    5:42
    3    3  Mike Mannozi, 27, Boardman, Ohio           18:22.0    5:55
 
Open Women
   13    1  Amanda McNinch, 33, Boardman, Ohio         21:04.4    6:48
   15    2  Jennifer Kopanic, 22, Boardman, Ohio       21:52.7    7:03
   17    3  Tammy McFarland, 36, Youngstown, Ohio      21:59.8    7:06
 
Masters Men
    6    1  Donald Peace, 42, Struthers, Ohio          19:39.3    6:20
 
Masters Women
   23    1  Penny Felger, 58, Canfield, Ohio           22:35.3    7:17
 
Grand Masters Men
   18    1  William Sturrus, 52, Canfield, Ohio        22:02.8    7:07
 
Grand Masters Women
   49    1  Jen Dunn, 57, Boardman, Ohio               25:47.9    8:19
 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Men Under 15
   16    1  Nathan McFarland, 13, Salem, Ohio          21:58.7    7:05
   28    2  Alex McFarland, 10, Salem, Ohio            23:09.2    7:28
   43    3  Jakob Peters, 12, Boardman, Ohio           24:47.3    8:00
 
Men 15 - 19
    4    1  Patrick Obrien, 17                         18:28.7    5:58
    7    2  Richard Mulhall, 19, Mineral Ridge, Ohio   19:54.5    6:25
 
Men 20 - 29
    5    1  Jacob Moskowitz, 24, Youngstown, Ohio      19:00.4    6:08
   11    2  Nick Perrico, 28, Boardman, Ohio           20:55.0    6:45
   14    3  Mathew Tobin, 26, Niles, OH                21:17.3    6:52
 
Men 30 - 39
    8    1  Joe Vanek, 39                              19:54.8    6:25
    9    2  Ed Brainard, 37, Campbell, Ohio            19:56.8    6:26
   10    3  James Stanger, 39, Canfield, Ohio          20:17.6    6:33
 
Men 40 - 49
   30    1  Steve Hoffmeister, 45, Poland, Ohio        23:25.4    7:33
   40    2  Timothy Powers, 48, Columbiana, Ohio       24:23.6    7:52
   63    3  Phil Orlando, 44                           27:22.5    8:50
 
Men 50 - 59
   21    1  Bob George, 56                             22:23.6    7:13
   37    2  Gary Smesko, 56, Youngstown, Ohio          24:02.6    7:45
   39    3  Steve Burbeck, 56, Columbiana, Ohio        24:07.2    7:47
 
Men 60 - 69
   25    1  Butch Caimano, 60, Boardman, Ohio          22:47.9    7:21
   31    2  Dennis Parks, 63                           23:38.1    7:37
   44    3  George Vranches, 67, Statesboro, GA        24:49.2    8:00
 
Men 70 & Up
   98    1  Phillip Davis, 73, Boardman, Ohio          33:56.9   10:57
 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Women Under 15
   29    1  Ashleigh Rowley, 14, Youngstown, Ohio      23:23.1    7:33
   70    2  Kayla Welton, 14, Poland, Ohio             28:37.3    9:14
 
Women 15 - 19
   22    1  Taylor Smith, 16, Canfield, Ohio           22:30.0    7:15
   48    2  Jerica Day, 17, Youngstown, Ohio           25:46.6    8:19
   79    3  Stephanie DeMain, 15, Boardman, Ohio       30:36.7    9:52
 
Women 20 - 29
   20    1  Randi Dangerfield, 22, Poland, Ohio        22:22.2    7:13
   38    2  Harmony Ramunno, 28, Canfield, Ohio        24:05.7    7:46
   42    3  Kyrsti Sowers, 24, McDonald, OH            24:36.6    7:56
 
Women 30 - 39
   19    1  Amy Pagac, 30, Boardman, Ohio              22:06.3    7:08
   32    2  Christina Toth, 33, Austintown, Ohio       23:40.6    7:38
   33    3  Jessica McFall, 36, Youngstown, Ohio       23:41.2    7:38
 
Women 40 - 49
   45    1  Renay Choma, 45, Austintown, Ohio          25:05.7    8:06
   57    2  Jennifer Roller, 45                        26:40.7    8:36
   58    3  Stephanie Smith, 46                        26:40.8    8:36
 
Women 50 - 59
   53    1  Renee Bodden, 55, Canfield, Ohio           26:07.5    8:26
   83    2  Kathy Deskin, 57                           31:01.3   10:00
   97    3  Deborah Liptak, 55, Boardman, Ohio         33:34.6   10:50
 
Women 60 - 69
  108    1  Patricia Lydic, 64, Youngstown, Ohio       36:20.6   11:43
  117    2  Dee Banks, 65, Youngstown, Ohio            40:55.7   13:12
 
 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
 
Individuals
    1       Jonathan Bohla, 31, Austintown, Ohio       17:27.2    5:38
    2       Douglas Votaw, 26, Austintown, Ohio        17:41.1    5:42
    3       Mike Mannozi, 27, Boardman, Ohio           18:22.0    5:55
    4    1  Patrick Obrien, 17                         18:28.7    5:58



Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

    5    1  Jacob Moskowitz, 24, Youngstown, Ohio      19:00.4    6:08
    6       Donald Peace, 42, Struthers, Ohio          19:39.3    6:20
    7    2  Richard Mulhall, 19, Mineral Ridge, Ohio   19:54.5    6:25
    8    1  Joe Vanek, 39                              19:54.8    6:25
    9    2  Ed Brainard, 37, Campbell, Ohio            19:56.8    6:26
   10    3  James Stanger, 39, Canfield, Ohio          20:17.6    6:33
   11    2  Nick Perrico, 28, Boardman, Ohio           20:55.0    6:45
   12    4  Jeff Hoover, 31, Niles, OH                 20:57.6    6:46
   13       Amanda McNinch, 33*, Boardman, Ohio        21:04.4    6:48
   14    3  Mathew Tobin, 26, Niles, OH                21:17.3    6:52



Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

   15       Jennifer Kopanic, 22*, Boardman, Ohio      21:52.7    7:03
   16    1  Nathan McFarland, 13, Salem, Ohio          21:58.7    7:05
   17       Tammy McFarland, 36*, Youngstown, Ohio     21:59.8    7:06
   18       William Sturrus, 52, Canfield, Ohio        22:02.8    7:07
   19    1  Amy Pagac, 30*, Boardman, Ohio             22:06.3    7:08
   20    1  Randi Dangerfield, 22*, Poland, Ohio       22:22.2    7:13
   21    1  Bob George, 56                             22:23.6    7:13
   22    1  Taylor Smith, 16*, Canfield, Ohio          22:30.0    7:15
   23       Penny Felger, 58*, Canfield, Ohio          22:35.3    7:17
   24    5  Matthew Minchilli, 35, Columbiana, Ohio    22:42.5    7:20
   25    1  Butch Caimano, 60, Boardman, Ohio          22:47.9    7:21
   26    6  Rick Fawcett, 37, Canfield, Ohio           22:50.1    7:22
   27    4  Jonathan Jenyk, 29, Youngstown, Ohio       23:04.3    7:27
   28    2  Alex McFarland, 10, Salem, Ohio            23:09.2    7:28
   29    1  Ashleigh Rowley, 14*, Youngstown, Ohio     23:23.1    7:33
   30    1  Steve Hoffmeister, 45, Poland, Ohio        23:25.4    7:33
   31    2  Dennis Parks, 63                           23:38.1    7:37
   32    2  Christina Toth, 33*, Austintown, Ohio      23:40.6    7:38
   33    3  Jessica McFall, 36*, Youngstown, Ohio      23:41.2    7:38
   34    7  Jc Siembida, 36, Salem, Ohio               23:52.3    7:42
   35    8  Joe Scalzo, 34, Youngstown, Ohio           23:55.6    7:43
   36    5  Steve Kandray, 22, Boardman, Ohio          23:57.5    7:44
   37    2  Gary Smesko, 56, Youngstown, Ohio          24:02.6    7:45
   38    2  Harmony Ramunno, 28*, Canfield, Ohio       24:05.7    7:46
   39    3  Steve Burbeck, 56, Columbiana, Ohio        24:07.2    7:47
   40    2  Timothy Powers, 48, Columbiana, Ohio       24:23.6    7:52
   41    4  Doug Stahl, 50, Canfield, Ohio             24:32.8    7:55
   42    3  Kyrsti Sowers, 24*, McDonald, OH           24:36.6    7:56



Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

   43    3  Jakob Peters, 12, Boardman, Ohio           24:47.3    8:00
   44    3  George Vranches, 67, Statesboro, GA        24:49.2    8:00
   45    1  Renay Choma, 45*, Austintown, Ohio         25:05.7    8:06
   46    4  Tommy Drabison, 13, Austintown, Ohio       25:31.2    8:14
   47    5  Stephen Begezda, 59, Poland, Ohio          25:42.9    8:18
   48    2  Jerica Day, 17*, Youngstown, Ohio          25:46.6    8:19
   49       Jen Dunn, 57*, Boardman, Ohio              25:47.9    8:19
   50    6  Edward O'Reilly, 59, Maumee, Ohio          25:51.9    8:21
   51    7  Dan Deskin, 56                             26:01.2    8:24
   52    8  Ed Kandray, 51, Boardman, Ohio             26:03.2    8:24
   53    1  Renee Bodden, 55*, Canfield, Ohio          26:07.5    8:26
   54    4  Corinne Kisik, 34*, Alliance, Ohio         26:20.8    8:30
   55    6  Mem Sanders, 28                            26:28.0    8:32
   56    9  Paul McFadden, 51, Poland, Ohio            26:28.1    8:32
   57    2  Jennifer Roller, 45*                       26:40.7    8:36
   58    3  Stephanie Smith, 46*                       26:40.8    8:36
   59    7  Bob McGovern, 29, Youngstown, Ohio         26:44.7    8:38
   60    5  Julie Rudolf, 33*, Boardman, Ohio          26:47.2    8:38
   61    9  John Aquisto, 37                           26:52.8    8:40
   62    5  Guillavme Qstyn, 6                         27:10.8    8:46
   63    3  Phil Orlando, 44                           27:22.5    8:50
   64    6  Diane Marshall, 39*, Struthers, Ohio       27:24.7    8:51
   65    7  Natalie Lariccia, 35*, Canfield, Ohio      27:39.1    8:55
   66    6  Nicholas Esmail, 11                        27:51.4    8:59



Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

   67    8  Monica Caimano, 33*                        27:59.1    9:02
   68   10  Frank Bigowsky, 36, Girard, Ohio           28:13.7    9:06
   69    4  Patrick Pavarnik, 45                       28:35.1    9:13
   70    2  Kayla Welton, 14*, Poland, Ohio            28:37.3    9:14
   71    5  Michael Marciano, 44                       28:52.1    9:19
   72    4  Corinn Sanders, 25*                        29:05.9    9:23
   73    6  James Welch, 41                            29:09.7    9:24
   74    5  Megan O'Neill, 20*, New Middletown, Ohio   29:15.2    9:26
   75    7  Matthew Welton, 11, Poland, Ohio           29:55.1    9:39
   76    4  Shanon Grantz, 48*                         30:23.7    9:48
   77    5  Jennifer Leugers, 41*, Canfield, Ohio      30:25.9    9:49
   78    6  Mauer Hoffmeister, 45*                     30:33.3    9:51
   79    3  Stephanie DeMain, 15*, Boardman, Ohio      30:36.7    9:52
   80    6  Rachael Vega, 26*                          30:37.2    9:53
   81    8  Maxwell Welton, 8, Poland, Ohio            30:51.1    9:57
   82    9  Kata Gainard, 34*, Youngstown, Ohio        30:52.9    9:58



Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

   83    2  Kathy Deskin, 57*                          31:01.3   10:00
   84    8  Michael Padovano, 25, Pittsburgh, PA       31:10.2   10:03
   85   10  Jennie Weaver, 35*, Cortland, Ohio         31:15.5   10:05
   86   10  Martin Abraham, 52                         31:20.5   10:07
   87    7  Lynn Bilal, 44*                            31:35.6   10:11
   88   11  Stacy Harris, 34*                          31:58.3   10:19
   89    7  Mark Welton, 45, Poland, Ohio              32:35.6   10:31
   90    9  Justin Hite, 28                            32:43.3   10:33
   91    7  Alissa Dreier, 23*, Pittsburgh, PA         32:54.2   10:37
   92    8  John Beshara, 45, Youngstown, Ohio         32:58.5   10:38
   93   11  David Shepherd, 57, Youngstown, Ohio       33:02.5   10:40
   94    9  John Dalbec, 45, Boardman, Ohio            33:08.8   10:42
   95    4  Robert Mastriana, 64                       33:24.9   10:47
   96    8  Giana Duponta, 29*                         33:32.3   10:49
   97    3  Deborah Liptak, 55*, Boardman, Ohio        33:34.6   10:50
   98    1  Phillip Davis, 73, Boardman, Ohio          33:56.9   10:57



Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

   99    9  Nikolas Peters, 14, Boardman, Ohio         34:07.9   11:01
  100    5  Gerry McNally, 68                          34:11.4   11:02
  101   12  Kristen Knight, 32*, Edinburg, PA          34:17.1   11:04
  102    8  Janet Gbur, 43*, Canfield, Ohio            34:18.1   11:04
  103    6  Patrick McKenna, 61, Youngstown, Ohio      34:31.3   11:08
  104    4  Christine Schialdone, 51*, Lowellville, Ohio
                                                        34:42.1   11:12
  105    9  Tracy McQuillan, 44*                       35:15.9   11:23
  106   13  Gina DeMain, 38*, Boardman, Ohio           35:25.7   11:26
  107   14  Amanda Day, 30*, Boardman, Ohio            35:34.0   11:28
  108    1  Patricia Lydic, 64*, Youngstown, Ohio      36:20.6   11:43
  109   10  Maureen Drabison, 47*, Austintown, Ohio    37:00.9   11:56



Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

  110    5  Jan Drabison, 57*, Austintown, Ohio        37:46.4   12:11
  111    6  Nancy O'Neill, 50*, New Middletown, Ohio   37:49.8   12:12
  112   10  Michael Welton, 21, Poland, Ohio           38:06.3   12:18
  113    7  Walter Bielski Jr., 65, Youngstown, Ohio   38:20.0   12:22
  114    7  Anna Leko, 54*, Youngstown, Ohio           38:41.3   12:29



Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

  115    9  Sarah Jenyk, 29*, Youngstown, Ohio         40:17.1   13:00
  116   11  April Antonelli, 40*, Warren, Ohio         40:31.0   13:04
  117    2  Dee Banks, 65*, Youngstown, Ohio           40:55.7   13:12
  118   11  George Andres, 32                          41:21.0   13:20
  119   15  Sara Stockton, 35*                         41:21.5   13:20
  120   10  Kayla Andrews, 25*, Warren, Ohio           41:49.8   13:30



Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

  121   12  Kim Sheward, 44*, Youngstown, Ohio         43:30.8   14:02
  122    8  Cynthia Bell, 53*, Girard, Ohio            44:11.4   14:15



Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

  123    9  Sherry Massaro, 57*, Canfield, Ohio        47:01.5   15:10
  124   13  Kelli Welton, 40*, Poland, Ohio            47:07.7   15:12
* indicates females
10 finishers among Males (no age given)
9 finishers among Men Under 15
2 finishers among Men 15 - 19
10 finishers among Men 20 - 29
11 finishers among Men 30 - 39
9 finishers among Men 40 - 49
11 finishers among Men 50 - 59
7 finishers among Men 60 - 69
1 finishers among Men 70 & Up
2 finishers among Women Under 15
3 finishers among Women 15 - 19
10 finishers among Women 20 - 29
15 finishers among Women 30 - 39
13 finishers among Women 40 - 49
9 finishers among Women 50 - 59
2 finishers among Women 60 - 69
70 male finishers
54 female finishers
124 total finishers
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Men Under 15
   16    1  Nathan McFarland, 13, Salem, Ohio          21:58.7    7:05
   28    2  Alex McFarland, 10, Salem, Ohio            23:09.2    7:28
   43    3  Jakob Peters, 12, Boardman, Ohio           24:47.3    8:00
   46    4  Tommy Drabison, 13, Austintown, Ohio       25:31.2    8:14
   62    5  Guillavme Qstyn, 6                         27:10.8    8:46
   66    6  Nicholas Esmail, 11                        27:51.4    8:59
   75    7  Matthew Welton, 11, Poland, Ohio           29:55.1    9:39
   81    8  Maxwell Welton, 8, Poland, Ohio            30:51.1    9:57
   99    9  Nikolas Peters, 14, Boardman, Ohio         34:07.9   11:01
 
Men 15 - 19
    4    1  Patrick Obrien, 17                         18:28.7    5:58
    7    2  Richard Mulhall, 19, Mineral Ridge, Ohio   19:54.5    6:25
 
Men 20 - 29
    2    1  Douglas Votaw, 26, Austintown, Ohio        17:41.1    5:42
    3    2  Mike Mannozi, 27, Boardman, Ohio           18:22.0    5:55
    5    3  Jacob Moskowitz, 24, Youngstown, Ohio      19:00.4    6:08
   11    4  Nick Perrico, 28, Boardman, Ohio           20:55.0    6:45
   14    5  Mathew Tobin, 26, Niles, OH                21:17.3    6:52
   27    6  Jonathan Jenyk, 29, Youngstown, Ohio       23:04.3    7:27
   36    7  Steve Kandray, 22, Boardman, Ohio          23:57.5    7:44
   55    8  Mem Sanders, 28                            26:28.0    8:32
   59    9  Bob McGovern, 29, Youngstown, Ohio         26:44.7    8:38
   84   10  Michael Padovano, 25, Pittsburgh, PA       31:10.2   10:03
   90   11  Justin Hite, 28                            32:43.3   10:33
  112   12  Michael Welton, 21, Poland, Ohio           38:06.3   12:18
 
Men 30 - 39
    1    1  Jonathan Bohla, 31, Austintown, Ohio       17:27.2    5:38
    8    2  Joe Vanek, 39                              19:54.8    6:25
    9    3  Ed Brainard, 37, Campbell, Ohio            19:56.8    6:26
   10    4  James Stanger, 39, Canfield, Ohio          20:17.6    6:33
   12    5  Jeff Hoover, 31, Niles, OH                 20:57.6    6:46
   24    6  Matthew Minchilli, 35, Columbiana, Ohio    22:42.5    7:20
   26    7  Rick Fawcett, 37, Canfield, Ohio           22:50.1    7:22
   34    8  Jc Siembida, 36, Salem, Ohio               23:52.3    7:42
   35    9  Joe Scalzo, 34, Youngstown, Ohio           23:55.6    7:43
   61   10  John Aquisto, 37                           26:52.8    8:40
   68   11  Frank Bigowsky, 36, Girard, Ohio           28:13.7    9:06
  118   12  George Andres, 32                          41:21.0   13:20
 
Men 40 - 49
    6    1  Donald Peace, 42, Struthers, Ohio          19:39.3    6:20
   30    2  Steve Hoffmeister, 45, Poland, Ohio        23:25.4    7:33
   40    3  Timothy Powers, 48, Columbiana, Ohio       24:23.6    7:52
   63    4  Phil Orlando, 44                           27:22.5    8:50
   69    5  Patrick Pavarnik, 45                       28:35.1    9:13
   71    6  Michael Marciano, 44                       28:52.1    9:19
   73    7  James Welch, 41                            29:09.7    9:24
   89    8  Mark Welton, 45, Poland, Ohio              32:35.6   10:31
   92    9  John Beshara, 45, Youngstown, Ohio         32:58.5   10:38
   94   10  John Dalbec, 45, Boardman, Ohio            33:08.8   10:42
 
Men 50 - 59
   18    1  William Sturrus, 52, Canfield, Ohio        22:02.8    7:07
   21    2  Bob George, 56                             22:23.6    7:13
   37    3  Gary Smesko, 56, Youngstown, Ohio          24:02.6    7:45
   39    4  Steve Burbeck, 56, Columbiana, Ohio        24:07.2    7:47
   41    5  Doug Stahl, 50, Canfield, Ohio             24:32.8    7:55
   47    6  Stephen Begezda, 59, Poland, Ohio          25:42.9    8:18
   50    7  Edward O'Reilly, 59, Maumee, Ohio          25:51.9    8:21
   51    8  Dan Deskin, 56                             26:01.2    8:24
   52    9  Ed Kandray, 51, Boardman, Ohio             26:03.2    8:24
   56   10  Paul McFadden, 51, Poland, Ohio            26:28.1    8:32
   86   11  Martin Abraham, 52                         31:20.5   10:07
   93   12  David Shepherd, 57, Youngstown, Ohio       33:02.5   10:40
 
Men 60 - 69
   25    1  Butch Caimano, 60, Boardman, Ohio          22:47.9    7:21
   31    2  Dennis Parks, 63                           23:38.1    7:37
   44    3  George Vranches, 67, Statesboro, GA        24:49.2    8:00
   95    4  Robert Mastriana, 64                       33:24.9   10:47
  100    5  Gerry McNally, 68                          34:11.4   11:02
  103    6  Patrick McKenna, 61, Youngstown, Ohio      34:31.3   11:08
  113    7  Walter Bielski Jr., 65, Youngstown, Ohio   38:20.0   12:22
 
Men 70 & Up
   98    1  Phillip Davis, 73, Boardman, Ohio          33:56.9   10:57
 
 
       CLASS
 PLACE PLACE                  FINISHER                  TIME     PACE
 
Women Under 15
   29    1  Ashleigh Rowley, 14, Youngstown, Ohio      23:23.1    7:33
   70    2  Kayla Welton, 14, Poland, Ohio             28:37.3    9:14
 
Women 15 - 19
   22    1  Taylor Smith, 16, Canfield, Ohio           22:30.0    7:15
   48    2  Jerica Day, 17, Youngstown, Ohio           25:46.6    8:19
   79    3  Stephanie DeMain, 15, Boardman, Ohio       30:36.7    9:52
 
Women 20 - 29
   15    1  Jennifer Kopanic, 22, Boardman, Ohio       21:52.7    7:03
   20    2  Randi Dangerfield, 22, Poland, Ohio        22:22.2    7:13
   38    3  Harmony Ramunno, 28, Canfield, Ohio        24:05.7    7:46
   42    4  Kyrsti Sowers, 24, McDonald, OH            24:36.6    7:56
   72    5  Corinn Sanders, 25                         29:05.9    9:23
   74    6  Megan O'Neill, 20, New Middletown, Ohio    29:15.2    9:26
   80    7  Rachael Vega, 26                           30:37.2    9:53
   91    8  Alissa Dreier, 23, Pittsburgh, PA          32:54.2   10:37
   96    9  Giana Duponta, 29                          33:32.3   10:49
  115   10  Sarah Jenyk, 29, Youngstown, Ohio          40:17.1   13:00
  120   11  Kayla Andrews, 25, Warren, Ohio            41:49.8   13:30
 
Women 30 - 39
   13    1  Amanda McNinch, 33, Boardman, Ohio         21:04.4    6:48
   17    2  Tammy McFarland, 36, Youngstown, Ohio      21:59.8    7:06
   19    3  Amy Pagac, 30, Boardman, Ohio              22:06.3    7:08
   32    4  Christina Toth, 33, Austintown, Ohio       23:40.6    7:38
   33    5  Jessica McFall, 36, Youngstown, Ohio       23:41.2    7:38
   54    6  Corinne Kisik, 34, Alliance, Ohio          26:20.8    8:30
   60    7  Julie Rudolf, 33, Boardman, Ohio           26:47.2    8:38
   64    8  Diane Marshall, 39, Struthers, Ohio        27:24.7    8:51
   65    9  Natalie Lariccia, 35, Canfield, Ohio       27:39.1    8:55
   67   10  Monica Caimano, 33                         27:59.1    9:02
   82   11  Kata Gainard, 34, Youngstown, Ohio         30:52.9    9:58
   85   12  Jennie Weaver, 35, Cortland, Ohio          31:15.5   10:05
   88   13  Stacy Harris, 34                           31:58.3   10:19
  101   14  Kristen Knight, 32, Edinburg, PA           34:17.1   11:04
  106   15  Gina DeMain, 38, Boardman, Ohio            35:25.7   11:26
  107   16  Amanda Day, 30, Boardman, Ohio             35:34.0   11:28
  119   17  Sara Stockton, 35                          41:21.5   13:20
 
Women 40 - 49
   45    1  Renay Choma, 45, Austintown, Ohio          25:05.7    8:06
   57    2  Jennifer Roller, 45                        26:40.7    8:36
   58    3  Stephanie Smith, 46                        26:40.8    8:36
   76    4  Shanon Grantz, 48                          30:23.7    9:48
   77    5  Jennifer Leugers, 41, Canfield, Ohio       30:25.9    9:49
   78    6  Mauer Hoffmeister, 45                      30:33.3    9:51
   87    7  Lynn Bilal, 44                             31:35.6   10:11
  102    8  Janet Gbur, 43, Canfield, Ohio             34:18.1   11:04
  105    9  Tracy McQuillan, 44                        35:15.9   11:23
  109   10  Maureen Drabison, 47, Austintown, Ohio     37:00.9   11:56
  116   11  April Antonelli, 40, Warren, Ohio          40:31.0   13:04
  121   12  Kim Sheward, 44, Youngstown, Ohio          43:30.8   14:02
  124   13  Kelli Welton, 40, Poland, Ohio             47:07.7   15:12
 
Women 50 - 59
   23    1  Penny Felger, 58, Canfield, Ohio           22:35.3    7:17
   49    2  Jen Dunn, 57, Boardman, Ohio               25:47.9    8:19
   53    3  Renee Bodden, 55, Canfield, Ohio           26:07.5    8:26
   83    4  Kathy Deskin, 57                           31:01.3   10:00
   97    5  Deborah Liptak, 55, Boardman, Ohio         33:34.6   10:50
  104    6  Christine Schialdone, 51, Lowellville, Ohio
                                                        34:42.1   11:12
  110    7  Jan Drabison, 57, Austintown, Ohio         37:46.4   12:11
  111    8  Nancy O'Neill, 50, New Middletown, Ohio    37:49.8   12:12
  114    9  Anna Leko, 54, Youngstown, Ohio            38:41.3   12:29
  122   10  Cynthia Bell, 53, Girard, Ohio             44:11.4   14:15
  123   11  Sherry Massaro, 57, Canfield, Ohio         47:01.5   15:10
 
Women 60 - 69
  108    1  Patricia Lydic, 64, Youngstown, Ohio       36:20.6   11:43
  117    2  Dee Banks, 65, Youngstown, Ohio            40:55.7   13:12
 
 
 

Return to home page.

For result corrections please e-mail Ted Rupe.

Copyright ©2020 Gopher Running, Ted Rupe. All information kept confidential. Contact us