2018 Pizza Splash

Print Logo image

http://gopherarun.com/results/gopher_color.jpg

2018 PIZZA SPLASH 5K RESULTS

COURTHOUSE SQUARE = WARREN, OH

Aug. 10, 2018

73 DEGREES AND CLEAR
Results by GOPHER RUNNING

Click on the "pace" links to move about through the results. Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

 
       CLASS                                             CHIP         GUN
 PLACE PLACE           FINISHER                         TIME      TIME      PACE
 
Open Men
    1    1  Andy Morgan, 29, Cortland, Ohio             14:56.10    14:56.1    4:49
    2    2  Eric Rupe, 26, Youngstown, Ohio             15:17.90    15:17.9    4:56
    3    3  Wyatt Hartman, 24, Stow, Ohio               15:25.79    15:25.8    4:59
 
Open Women
   15    1  Suzanne Koziol, 21, Burton, Ohio            18:18.13    18:18.2    5:54
   17    2  McKinsie Klimgliha, 23, Chagrin Falls, OH   18:48.92    18:49.0    6:04
   21    3  Jessica Wilk, 17, Warren, Ohio              19:43.71    19:43.8    6:22
 
Masters Men
   11    1  Greg Mickel, 42                             17:10.43    17:10.5    5:32
 
Masters Women
   31    1  Michelle Rupe, 59, Cortland, Ohio           22:53.42    22:53.5    7:23
 
Grand Masters Men
   16    1  Gary Folk, 52, Boardman, OH                 18:33.50    18:33.5    5:59
 
Grand Masters Women
   40    1  Cindy Dickey, 61, Cortland, Ohio            24:39.19    24:41.2    7:57
 
 
       CLASS                                             CHIP         GUN
 PLACE PLACE           FINISHER                         TIME      TIME      PACE
 
Men Under 15
   19    1  Brandon Null, 13, Fowler, Ohio              19:38.77    19:38.8    6:20
   22    2  Ben Bronson, 13, Warren, Ohio               19:46.69    19:46.7    6:23
   25    3  Vasili Gentis, 13, Warren, Ohio             20:44.00    20:44.0    6:41
 
Men 15 - 19
    5    1  Kenny Wallace, 19, Vienna, Ohio             15:36.00    15:36.0    5:02
    7    2  Logan Lukoric, 17, Hermitage, PA            16:25.24    16:25.3    5:18
    8    3  Michael Shipman, 19, Cortland, Ohio         16:36.17    16:36.2    5:21
 
Men 20 - 29
    6    1  Michael Dahmen, 23, N Bloomfield, OH        15:50.00    15:50.0    5:06
    9    2  Jonathan Richmond, 23, Girard, Ohio         16:42.26    16:42.3    5:23
   14    3  Cody Reeher, 21, Kinsman, OH                18:16.43    18:16.5    5:54
 
Men 30 - 39
    4    1  Craig Rupe, 32, Peninsula, Ohio             15:29.07    15:29.1    5:00
   10    2  Scooby Doo, 36, Austintown, Ohio            17:08.28    17:08.3    5:32
   13    3  aaron titus, 31, Fowler, Ohio               17:34.66    17:34.7    5:40
 
Men 40 - 49
   24    1  David Deeter, 45, Cortland, Ohio            20:21.96    20:23.0    6:34
   33    2  Ron Swiger, 43, Bristolville, OH            23:34.77    23:34.8    7:36
   34    3  Joshua Plough, 41, Ravenna, Ohio            23:38.09    23:41.1    7:37
 
Men 50 - 59
   39    1  Joe Gillespie, 56                           24:36.02    24:41.1    7:56
   54    2  Robert Evans, 57, Cortland, Ohio            26:17.30    26:22.3    8:29
   70    3  Jeff Ladner, 56, Stow, Ohio                 29:52.83    29:54.9    9:38
 
Men 60 - 69
   42    1  Richard Poland, 65, Berlin Center, OH       24:51.04    24:55.1    8:01
   55    2  Frank Tarantine, 60, Youngstown, Ohio       26:30.74    26:32.8    8:33
   59    3  David Donahue, 66, Conneaut Lake, Pennsy    27:22.67    27:22.7    8:50
 
Men 70 & Up
   49    1  Larry Koval, 70, Warren, Ohio               25:51.20    25:53.2    8:20
   56    2  John Plough, 70, Ravenna, Ohio              26:44.60    26:46.6    8:38
   73    3  Dave Holmes, 70, Warren, Ohio               33:50.14    33:56.2   10:55
 
 
       CLASS                                             CHIP         GUN
 PLACE PLACE           FINISHER                         TIME      TIME      PACE
 
Women Under 15
   35    1  Brooklyn Swiger, 14, Bristolville, OH       23:46.31    23:48.4    7:40
   76    2  Joscelyn Zoky, 14, Austintown, Ohio         35:06.17    35:08.2   11:19
 
Women 15 - 19
   29    1  Kylie Vestal, 19, Youngstown, Ohio          22:16.24    22:17.3    7:11
   32    2  Kahtrina Hromada, 17, Southington, OH       23:31.08    23:33.1    7:35
   45    3  Emma Omerzo, 16, Cortland, Ohio             25:32.77    25:34.8    8:14
 
Women 20 - 29
   23    1  Kelsey Dickey, 25, Cortland, Ohio           19:55.21    19:56.3    6:26
   63    2  Miranda Boyer, 27                           28:07.42    28:11.5    9:04
   66    3  Harley Carroll, 27, Youngstown, Ohio        28:38.09    28:42.1    9:14
 
Women 30 - 39
   68    1  Gina Ries, 35, Niles, Ohio                  29:40.30    29:45.3    9:34
   78    2  Kelly Chambers, 39, Southington, OH         36:54.16    37:00.2   11:54
 
Women 40 - 49
   58    1  Sherri Hull, 46, Cortland, Ohio             27:10.41    27:10.5    8:46
   79    2  Tonya Rollison, 48, Warren, Ohio            37:03.53    37:03.6   11:57
   80    3  Becky Miller, 40, Cortland, Ohio            38:38.46    38:45.5   12:28
 
Women 50 - 59
   57    1  Renee Johntony, 55, Warren, Ohio            26:57.07    27:03.1    8:42
 
Women 60 - 69
   71    1  Lola Plough, 68, Ravenna, Ohio              30:38.69    30:43.7    9:53
 
 
 
       CLASS                                             CHIP         GUN
 PLACE PLACE           FINISHER                         TIME      TIME      PACE
 
 
Individuals
    1       Andy Morgan, 29, Cortland, Ohio             14:56.10    14:56.1    4:49
    2       Eric Rupe, 26, Youngstown, Ohio             15:17.90    15:17.9    4:56
    3       Wyatt Hartman, 24, Stow, Ohio               15:25.79    15:25.8    4:59



Pace: 5:00 | 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

    4    1  Craig Rupe, 32, Peninsula, Ohio             15:29.07    15:29.1    5:00
    5    1  Kenny Wallace, 19, Vienna, Ohio             15:36.00    15:36.0    5:02
    6    1  Michael Dahmen, 23, N Bloomfield, OH        15:50.00    15:50.0    5:06
    7    2  Logan Lukoric, 17, Hermitage, PA            16:25.24    16:25.3    5:18
    8    3  Michael Shipman, 19, Cortland, Ohio         16:36.17    16:36.2    5:21
    9    2  Jonathan Richmond, 23, Girard, Ohio         16:42.26    16:42.3    5:23
   10    2  Scooby Doo, 36, Austintown, Ohio            17:08.28    17:08.3    5:32
   11       Greg Mickel, 42                             17:10.43    17:10.5    5:32
   12    4  Micah Curry, 16, Niles, Ohio                17:30.82    17:30.9    5:39
   13    3  aaron titus, 31, Fowler, Ohio               17:34.66    17:34.7    5:40
   14    3  Cody Reeher, 21, Kinsman, OH                18:16.43    18:16.5    5:54
   15       Suzanne Koziol, 21*, Burton, Ohio           18:18.13    18:18.2    5:54
   16       Gary Folk, 52, Boardman, OH                 18:33.50    18:33.5    5:59



Pace: 5:00 | 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

   17       McKinsie Klimgliha, 23*, Chagrin Falls, OH  18:48.92    18:49.0    6:04
   18    5  Jimmy Rollison, 16, Warren, Ohio            19:19.70    19:20.7    6:14
   19    1  Brandon Null, 13, Fowler, Ohio              19:38.77    19:38.8    6:20
   20    4  James Johnson, 30, Mineral Ridge, Ohio      19:37.97    19:40.0    6:20
   21       Jessica Wilk, 17*, Warren, Ohio             19:43.71    19:43.8    6:22
   22    2  Ben Bronson, 13, Warren, Ohio               19:46.69    19:46.7    6:23
   23    1  Kelsey Dickey, 25*, Cortland, Ohio          19:55.21    19:56.3    6:26
   24    1  David Deeter, 45, Cortland, Ohio            20:21.96    20:23.0    6:34
   25    3  Vasili Gentis, 13, Warren, Ohio             20:44.00    20:44.0    6:41
   26    4  Jak Kenney, 13, Warren, Ohio                20:50.77    20:50.8    6:43
   27    5  Michael Austin, 31, Warren, Ohio            20:59.33    21:00.4    6:46
   28    4  Tyler Vitullo, 27, Austintown, Ohio         21:20.44    21:21.5    6:53



Pace: 5:00 | 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

   29    1  Kylie Vestal, 19*, Youngstown, Ohio         22:16.24    22:17.3    7:11
   30    6  Dylan McKean, 19, Warren, Ohio              22:16.72    22:17.8    7:11
   31       Michelle Rupe, 59*, Cortland, Ohio          22:53.42    22:53.5    7:23
   32    2  Kahtrina Hromada, 17*, Southington, OH      23:31.08    23:33.1    7:35
   33    2  Ron Swiger, 43, Bristolville, OH            23:34.77    23:34.8    7:36
   34    3  Joshua Plough, 41, Ravenna, Ohio            23:38.09    23:41.1    7:37
   35    1  Brooklyn Swiger, 14*, Bristolville, OH      23:46.31    23:48.4    7:40
   36    5  Connor Durig, 13, Warren, Ohio              24:22.67    24:23.7    7:52
   37    5  Kevin Quinlan, 26, Cortland, Ohio           24:25.84    24:27.9    7:53
   38    4  Tris Crisp, 41, Kent, Ohio                  24:32.78    24:32.8    7:55
   39    1  Joe Gillespie, 56                           24:36.02    24:41.1    7:56
   40       Cindy Dickey, 61*, Cortland, Ohio           24:39.19    24:41.2    7:57
   41    6  Caleb Sutton, 13, Warren, Ohio              24:46.39    24:46.4    7:59



Pace: 5:00 | 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

   42    1  Richard Poland, 65, Berlin Center, OH       24:51.04    24:55.1    8:01
   43    7  Sean Crisp, 13, Kent, Ohio                  25:17.56    25:17.6    8:10
   44    5  Scott Omerzo, 46, Cortland, Ohio            25:31.77    25:32.8    8:14
   45    3  Emma Omerzo, 16*, Cortland, Ohio            25:32.77    25:34.8    8:14
   46    6  John Zoky, 45, Austintown, Ohio             25:41.56    25:43.6    8:17
   47    8  Ryan Sparklin, 12, Warren, Ohio             25:44.55    25:44.6    8:18
   48    7  Brent Currington, 47, Warren, Ohio          25:47.41    25:50.5    8:19
   49    1  Larry Koval, 70, Warren, Ohio               25:51.20    25:53.2    8:20
   50    8  Jason Ruddy, 42, Cortland, Ohio             25:52.13    25:55.2    8:21
   51    6  Jeffrey Burgess, 38, New castle, Pennsylva  25:57.27    25:57.3    8:22
   52    7  Victor Masters, 39, Youngstown, Ohio        26:08.16    26:08.2    8:26
   53    9  Benjamin Plough, 43, Ravenna, Ohio          26:08.70    26:11.7    8:26
   54    2  Robert Evans, 57, Cortland, Ohio            26:17.30    26:22.3    8:29
   55    2  Frank Tarantine, 60, Youngstown, Ohio       26:30.74    26:32.8    8:33
   56    2  John Plough, 70, Ravenna, Ohio              26:44.60    26:46.6    8:38
   57    1  Renee Johntony, 55*, Warren, Ohio           26:57.07    27:03.1    8:42
   58    1  Sherri Hull, 46*, Cortland, Ohio            27:10.41    27:10.5    8:46
   59    3  David Donahue, 66, Conneaut Lake, Pennsy    27:22.67    27:22.7    8:50
   60    7  Andrew Marks, 19, Marshallville, Ohio       27:26.52    27:33.6    8:51
   61    4  Dan Sahli, 62, Youngstown, Ohio             27:46.49    27:49.5    8:58



Pace: 5:00 | 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

   62    9  Canyon Miller, 13, Cortland, Ohio           28:04.45    28:10.5    9:03
   63    2  Miranda Boyer, 27*                          28:07.42    28:11.5    9:04
   64   10  Craig Fauvie, 46, Fowler, Ohio              28:21.07    28:24.1    9:09
   65   11  Nate Radcliffe, 42, Stow, Ohio              28:28.75    28:31.8    9:11
   66    3  Harley Carroll, 27*, Youngstown, Ohio       28:38.09    28:42.1    9:14
   67    4  Nicole Boyer, 29*, Girard, Ohio             28:52.60    28:56.6    9:19
   68    1  Gina Ries, 35*, Niles, Ohio                 29:40.30    29:45.3    9:34
   69    8  Matthew Ries, 36, Niles, Ohio               29:42.98    29:48.0    9:35
   70    3  Jeff Ladner, 56, Stow, Ohio                 29:52.83    29:54.9    9:38
   71    1  Lola Plough, 68*, Ravenna, Ohio             30:38.69    30:43.7    9:53



Pace: 5:00 | 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

   72    8  Ian Marks, 15, Marshallville, Ohio          32:48.11    32:55.2   10:35
   73    3  Dave Holmes, 70, Warren, Ohio               33:50.14    33:56.2   10:55



Pace: 5:00 | 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

   74    5  Tom Kawecki, 64                             34:12.05    34:17.1   11:02
   75    5  Alecia Hughes, 25*, Warren, Ohio            35:02.86    35:05.9   11:18
   76    2  Joscelyn Zoky, 14*, Austintown, Ohio        35:06.17    35:08.2   11:19
   77    6  Vince Venzeio, 26, Warren, Ohio             36:33.70    36:36.7   11:48
   78    2  Kelly Chambers, 39*, Southington, OH        36:54.16    37:00.2   11:54
   79    2  Tonya Rollison, 48*, Warren, Ohio           37:03.53    37:03.6   11:57



Pace: 5:00 | 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

   80    3  Becky Miller, 40*, Cortland, Ohio           38:38.46    38:45.5   12:28
   81    4  Tom Flajnik, 52, Warren, Ohio               39:13.02    39:17.1   12:39
   82    9  Teddy Zmuda II, 38, Austintown, Ohio        40:07.17    40:07.2   12:57
   83    4  Christine Marks, 41*, Marshallville, Ohio   40:01.24    40:09.3   12:55



Pace: 5:00 | 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

   84    5  Jeff Marks, 54, Marshallville, Ohio         40:48.51    40:48.6   13:10
* indicates females
10 finishers among Males (no age given)
9 finishers among Men Under 15
8 finishers among Men 15 - 19
6 finishers among Men 20 - 29
9 finishers among Men 30 - 39
11 finishers among Men 40 - 49
5 finishers among Men 50 - 59
5 finishers among Men 60 - 69
3 finishers among Men 70 & Up
2 finishers among Women Under 15
3 finishers among Women 15 - 19
5 finishers among Women 20 - 29
2 finishers among Women 30 - 39
4 finishers among Women 40 - 49
1 finishers among Women 50 - 59
1 finishers among Women 60 - 69
66 male finishers
18 female finishers
84 total finishers
 
       CLASS                                             CHIP         GUN
 PLACE PLACE           FINISHER                         TIME      TIME      PACE
 
Men Under 15
   19    1  Brandon Null, 13, Fowler, Ohio              19:38.77    19:38.8    6:20
   22    2  Ben Bronson, 13, Warren, Ohio               19:46.69    19:46.7    6:23
   25    3  Vasili Gentis, 13, Warren, Ohio             20:44.00    20:44.0    6:41
   26    4  Jak Kenney, 13, Warren, Ohio                20:50.77    20:50.8    6:43
   36    5  Connor Durig, 13, Warren, Ohio              24:22.67    24:23.7    7:52
   41    6  Caleb Sutton, 13, Warren, Ohio              24:46.39    24:46.4    7:59
   43    7  Sean Crisp, 13, Kent, Ohio                  25:17.56    25:17.6    8:10
   47    8  Ryan Sparklin, 12, Warren, Ohio             25:44.55    25:44.6    8:18
   62    9  Canyon Miller, 13, Cortland, Ohio           28:04.45    28:10.5    9:03
 
Men 15 - 19
    5    1  Kenny Wallace, 19, Vienna, Ohio             15:36.00    15:36.0    5:02
    7    2  Logan Lukoric, 17, Hermitage, PA            16:25.24    16:25.3    5:18
    8    3  Michael Shipman, 19, Cortland, Ohio         16:36.17    16:36.2    5:21
   12    4  Micah Curry, 16, Niles, Ohio                17:30.82    17:30.9    5:39
   18    5  Jimmy Rollison, 16, Warren, Ohio            19:19.70    19:20.7    6:14
   30    6  Dylan McKean, 19, Warren, Ohio              22:16.72    22:17.8    7:11
   60    7  Andrew Marks, 19, Marshallville, Ohio       27:26.52    27:33.6    8:51
   72    8  Ian Marks, 15, Marshallville, Ohio          32:48.11    32:55.2   10:35
 
Men 20 - 29
    1    1  Andy Morgan, 29, Cortland, Ohio             14:56.10    14:56.1    4:49
    2    2  Eric Rupe, 26, Youngstown, Ohio             15:17.90    15:17.9    4:56
    3    3  Wyatt Hartman, 24, Stow, Ohio               15:25.79    15:25.8    4:59
    6    4  Michael Dahmen, 23, N Bloomfield, OH        15:50.00    15:50.0    5:06
    9    5  Jonathan Richmond, 23, Girard, Ohio         16:42.26    16:42.3    5:23
   14    6  Cody Reeher, 21, Kinsman, OH                18:16.43    18:16.5    5:54
   28    7  Tyler Vitullo, 27, Austintown, Ohio         21:20.44    21:21.5    6:53
   37    8  Kevin Quinlan, 26, Cortland, Ohio           24:25.84    24:27.9    7:53
   77    9  Vince Venzeio, 26, Warren, Ohio             36:33.70    36:36.7   11:48
 
Men 30 - 39
    4    1  Craig Rupe, 32, Peninsula, Ohio             15:29.07    15:29.1    5:00
   10    2  Scooby Doo, 36, Austintown, Ohio            17:08.28    17:08.3    5:32
   13    3  aaron titus, 31, Fowler, Ohio               17:34.66    17:34.7    5:40
   20    4  James Johnson, 30, Mineral Ridge, Ohio      19:37.97    19:40.0    6:20
   27    5  Michael Austin, 31, Warren, Ohio            20:59.33    21:00.4    6:46
   51    6  Jeffrey Burgess, 38, New castle, Pennsylva  25:57.27    25:57.3    8:22
   52    7  Victor Masters, 39, Youngstown, Ohio        26:08.16    26:08.2    8:26
   69    8  Matthew Ries, 36, Niles, Ohio               29:42.98    29:48.0    9:35
   82    9  Teddy Zmuda II, 38, Austintown, Ohio        40:07.17    40:07.2   12:57
 
Men 40 - 49
   11    1  Greg Mickel, 42                             17:10.43    17:10.5    5:32
   24    2  David Deeter, 45, Cortland, Ohio            20:21.96    20:23.0    6:34
   33    3  Ron Swiger, 43, Bristolville, OH            23:34.77    23:34.8    7:36
   34    4  Joshua Plough, 41, Ravenna, Ohio            23:38.09    23:41.1    7:37
   38    5  Tris Crisp, 41, Kent, Ohio                  24:32.78    24:32.8    7:55
   44    6  Scott Omerzo, 46, Cortland, Ohio            25:31.77    25:32.8    8:14
   46    7  John Zoky, 45, Austintown, Ohio             25:41.56    25:43.6    8:17
   48    8  Brent Currington, 47, Warren, Ohio          25:47.41    25:50.5    8:19
   50    9  Jason Ruddy, 42, Cortland, Ohio             25:52.13    25:55.2    8:21
   53   10  Benjamin Plough, 43, Ravenna, Ohio          26:08.70    26:11.7    8:26
   64   11  Craig Fauvie, 46, Fowler, Ohio              28:21.07    28:24.1    9:09
   65   12  Nate Radcliffe, 42, Stow, Ohio              28:28.75    28:31.8    9:11
 
Men 50 - 59
   16    1  Gary Folk, 52, Boardman, OH                 18:33.50    18:33.5    5:59
   39    2  Joe Gillespie, 56                           24:36.02    24:41.1    7:56
   54    3  Robert Evans, 57, Cortland, Ohio            26:17.30    26:22.3    8:29
   70    4  Jeff Ladner, 56, Stow, Ohio                 29:52.83    29:54.9    9:38
   81    5  Tom Flajnik, 52, Warren, Ohio               39:13.02    39:17.1   12:39
   84    6  Jeff Marks, 54, Marshallville, Ohio         40:48.51    40:48.6   13:10
 
Men 60 - 69
   42    1  Richard Poland, 65, Berlin Center, OH       24:51.04    24:55.1    8:01
   55    2  Frank Tarantine, 60, Youngstown, Ohio       26:30.74    26:32.8    8:33
   59    3  David Donahue, 66, Conneaut Lake, Pennsy    27:22.67    27:22.7    8:50
   61    4  Dan Sahli, 62, Youngstown, Ohio             27:46.49    27:49.5    8:58
   74    5  Tom Kawecki, 64                             34:12.05    34:17.1   11:02
 
Men 70 & Up
   49    1  Larry Koval, 70, Warren, Ohio               25:51.20    25:53.2    8:20
   56    2  John Plough, 70, Ravenna, Ohio              26:44.60    26:46.6    8:38
   73    3  Dave Holmes, 70, Warren, Ohio               33:50.14    33:56.2   10:55
 
 
       CLASS                                             CHIP         GUN
 PLACE PLACE           FINISHER                         TIME      TIME      PACE
 
Women Under 15
   35    1  Brooklyn Swiger, 14, Bristolville, OH       23:46.31    23:48.4    7:40
   76    2  Joscelyn Zoky, 14, Austintown, Ohio         35:06.17    35:08.2   11:19
 
Women 15 - 19
   21    1  Jessica Wilk, 17, Warren, Ohio              19:43.71    19:43.8    6:22
   29    2  Kylie Vestal, 19, Youngstown, Ohio          22:16.24    22:17.3    7:11
   32    3  Kahtrina Hromada, 17, Southington, OH       23:31.08    23:33.1    7:35
   45    4  Emma Omerzo, 16, Cortland, Ohio             25:32.77    25:34.8    8:14
 
Women 20 - 29
   15    1  Suzanne Koziol, 21, Burton, Ohio            18:18.13    18:18.2    5:54
   17    2  McKinsie Klimgliha, 23, Chagrin Falls, OH   18:48.92    18:49.0    6:04
   23    3  Kelsey Dickey, 25, Cortland, Ohio           19:55.21    19:56.3    6:26
   63    4  Miranda Boyer, 27                           28:07.42    28:11.5    9:04
   66    5  Harley Carroll, 27, Youngstown, Ohio        28:38.09    28:42.1    9:14
   67    6  Nicole Boyer, 29, Girard, Ohio              28:52.60    28:56.6    9:19
   75    7  Alecia Hughes, 25, Warren, Ohio             35:02.86    35:05.9   11:18
 
Women 30 - 39
   68    1  Gina Ries, 35, Niles, Ohio                  29:40.30    29:45.3    9:34
   78    2  Kelly Chambers, 39, Southington, OH         36:54.16    37:00.2   11:54
 
Women 40 - 49
   58    1  Sherri Hull, 46, Cortland, Ohio             27:10.41    27:10.5    8:46
   79    2  Tonya Rollison, 48, Warren, Ohio            37:03.53    37:03.6   11:57
   80    3  Becky Miller, 40, Cortland, Ohio            38:38.46    38:45.5   12:28
   83    4  Christine Marks, 41, Marshallville, Ohio    40:01.24    40:09.3   12:55
 
Women 50 - 59
   31    1  Michelle Rupe, 59, Cortland, Ohio           22:53.42    22:53.5    7:23
   57    2  Renee Johntony, 55, Warren, Ohio            26:57.07    27:03.1    8:42
 
Women 60 - 69
   40    1  Cindy Dickey, 61, Cortland, Ohio            24:39.19    24:41.2    7:57
   71    2  Lola Plough, 68, Ravenna, Ohio              30:38.69    30:43.7    9:53
 
 
 

Return to home page.

For result corrections please e-mail Ted Rupe.

Copyright ©2020 Gopher Running, Ted Rupe. All information kept confidential. Contact us