2019 Maplewood Elementary XC Field Day

Print Logo image

2019 Maplewood Elemenatry XC Field Day

1 Mile Results

MECCA COMMUNITY PARK

Oct. 15, 2019

62 DEGREES, CLEAR AND BREEZE
Results by GOPHER RUNNING

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

 
                                 Last updated Oct. 15, 2019 5:47 PM
 
       CLASS    
 PLACE PLACE                 FINISHER                  TIME
 
 
 
 
Men 3 - 3
    3    1  Nick Blair, 3                             7:15.8  
 
Men 4 - 4
    7    1  Logan Gladd, 4                            7:32.7  
    8    2  Landon Zimmerman, 4                       7:33.3  
    9    3  Josh Suba, 4                              7:36.9  
   17    4  Nathan Blair, 4                           7:57.6  
   20    5  Tyler McPeak, 4                           9:34.6  
 
Men 5 - 5
    1    1  Brody Orr, 5                              6:44.0  
    4    2  Zach Suba, 5                              7:17.7  
    5    3  Ethan Nevinski, 5                         7:18.8  
    6    4  Beckham Wood, 5                           7:30.3  
   10    5  Robbie Wells, 5                           7:37.4  
   11    6  Ryder Davison, 5                          7:39.0  
   15    7  Chase McNickle, 5                         7:48.3  
   18    8  Logan Patrick, 5                          8:40.8  
   22    9  Riley Cyphert, 5                         11:35.5  
 
Men 6 & Up
    2    1  Brighton Roper, 6                         7:03.1  
   12    2  Cameron Shipley, 6                        7:39.3  
   13    3  Kenyan Clover, 6                          7:39.5  
   14    4  Andrew Donaldson, 6                       7:46.6  
   16    5  Hunter Manser, 6                          7:56.7  
   19    6  Tyson Webster, 6                          8:57.9  
   21    7  Marshall Morris, 6                        9:44.5  
 
       CLASS    
 PLACE PLACE                 FINISHER                  TIME
 
 
 
 
 
Women 4 - 4
    2    1  Claire Urchek, 4                          7:59.6  
    8    2  Olivia Morse, 4                           9:02.0  
   10    3  Samantha Krieg, 4                         9:47.5  
 
Women 5 - 5
    4    1  Ava Liptak, 5                             8:22.5  
    7    Aliah Brumit, 5                           8:53.6  
   11    3  Jenna Kuhn, 5                             9:57.8  
   13    4  Evelynn Howe, 5                          11:38.0  
 
Women 6 & Up
    1    1  Reagan Mahan, 6                           7:15.2  
    3    2  Lauran Krieg, 6                           8:17.0  
    5    3  Harley Agardi, 6                          8:41.0  
    6    4  Raegan Krieg, 6                           8:45.9  
    9    5  Hannah Griffin, 6                         9:38.9  
   12    6  Kaitlynn Benton, 6                       10:09.1  
 
Individuals
       CLASS    
 PLACE PLACE                 FINISHER                  TIME
 
 
Individuals
    1    1  Brody Orr, 5                              6:44.0  
    2    1  Brighton Roper, 6                         7:03.1  
    3    1  Reagan Mahan, 6*                          7:15.2  
    4    1  Nick Blair, 3                             7:15.8  
    5    2  Zach Suba, 5                              7:17.7  
    6    3  Ethan Nevinski, 5                         7:18.8  
    7    4  Beckham Wood, 5                           7:30.3  
    8    1  Logan Gladd, 4                            7:32.7  
    9    2  Landon Zimmerman, 4                       7:33.3  
   10    3  Josh Suba, 4                              7:36.9  
   11    5  Robbie Wells, 5                           7:37.4  
   12    6  Ryder Davison, 5                          7:39.0  
   13    2  Cameron Shipley, 6                        7:39.3  
   14    3  Kenyan Clover, 6                          7:39.5  
   15    4  Andrew Donaldson, 6                       7:46.6  
   16    7  Chase McNickle, 5                         7:48.3  
   17    5  Hunter Manser, 6                          7:56.7  
   18    4  Nathan Blair, 4                           7:57.6  
   19    1  Claire Urchek, 4*                         7:59.6  
   20    2  Lauran Krieg, 6*                          8:17.0  
   21    1  Ava Liptak, 5*                            8:22.5  
   22    8  Logan Patrick, 5                          8:40.8  
   23    3  Harley Agardi, 6*                         8:41.0  
   24    4  Raegan Krieg, 6*                          8:45.9  
   25    Aliah Brumit, 5*                          8:53.6  
   26    6  Tyson Webster, 6                          8:57.9  
   27    2  Olivia Morse, 4*                          9:02.0  
   28    5  Tyler McPeak, 4                           9:34.6  
   29    5  Hannah Griffin, 6*                        9:38.9  
   30    7  Marshall Morris, 6                        9:44.5  
   31    3  Samantha Krieg, 4*                        9:47.5  
   32    3  Jenna Kuhn, 5*                            9:57.8  
   33    6  Kaitlynn Benton, 6*                      10:09.1  
   34    9  Riley Cyphert, 5                         11:35.5  
   35    4  Evelynn Howe, 5*                         11:38.0  
* indicates females
1 finishers among Men 3 - 3
5 finishers among Men 4 - 4
9 finishers among Men 5 - 5
7 finishers among Men 6 & Up
3 finishers among Women 4 - 4
4 finishers among Women 5 - 5
6 finishers among Women 6 & Up
22 male finishers
13 female finishers
35 total finishers
 

Return to home page.

 

2019 Maplewood Elemenatry XC Field Day HALF MILE

MECCA COMMUNITY PARK

Oct. 15, 2019

62 DEGREES, CLEAR AND BREEZE
Results by GOPHER RUNNING

Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

 
                                 Last updated Oct. 15, 2019 5:55 PM
       CLASS    
 PLACE PLACE                 FINISHER                  TIME
 
    1    1  Clint Stweart, 3                          3:29.0  
    2    2  Logan Pappas, 3                           3:31.6  
    3    1  Greyson Zimmet, 2                         3:38.1  
    4    3  Joseph Bingham, 3                         3:49.7  
    5    1  Blake Orr, 1                              3:54.1  
    6    4  Cole Urchek, 3                            3:59.8  
    7    2  Daniel Agardi, 2                          4:02.9  
    8    3  Riley Wajda, 2                            4:03.6  
    9    5  Noah Manser, 3                            4:06.4  
   10    1  Harper Brumit, 2*                         4:07.7  
   11    1  Melody Richards, 3*                       4:08.0  
   12    4  Hayden McPeak, 2                          4:15.4  
   13    6  Warren Mechling, 3                        4:15.5  
   14    2  Mikayla McPeak, 3*                        4:25.9  
   15    2  Curtis Rathburn, 1                        4:27.7  
   16    7  Jimmy Rathburn, 3                         4:28.5  
   17    3  Owen Sprague, 1                           4:30.7  
   18    4  Anthony Pacurar, 1                        4:31.9  
   19    3  Brooke Benton, 3*                         4:33.8  
   20       Easton Zombar                             4:34.2  
   21    2  Rylee Lingsch, 2*                         4:35.4  
   22    3  Elizabeth Morse, 2*                       4:37.1  
   23    4  Dana Flinner, 3*                          4:37.1  
   24    1  Payton Starcher, 1*                       4:38.3  
   25       Alaina Liptak*                            4:38.4  
   26    4  Brooke Hellar, 2*                         4:44.6  
   27       Hunter Rathburn                           4:45.1  
   28    5  Daniel Helmick, 1                         4:49.8  
   29    Krosbie Shipman, 1*                       4:51.1  
   30       Mya Morgan*                               4:51.3  
   31       Tanner Wajda                              4:58.1  
   32       Maggie Pykare*                            4:58.4  
   33    6  Dominic Foy, 1                            4:59.4  
   34    8  Robert Oviatt, 3                          5:00.6  
   35       Lincoln Cyphert                           5:02.5  
   36    5  Lily Gore, 3*                             5:03.0  
   37       Logan McPeak                              5:09.5  
   38    3  Adalyn Sanders, 1*                        5:10.5  
   39    9  Matt Harscany, 3                          5:20.7  
   40    Rsven Hoffman, 1*                         5:23.9  
   41       Milly Gore*                               5:31.0  
   42    Joshlynn Wright, 5*                       5:31.6  
   43    1  Devin Knipp, 5                            5:34.7  
   44    5  Ashlynn Starcher, 2*                      6:04.3  
   45       Clara Morrison*                          10:17.4  

For result corrections please e-mail Ted Rupe.

Copyright ©2020 Gopher Running, Ted Rupe. All information kept confidential. Contact us